یزدانی: نگاه اصلی اکسون به رشد و اعتلای جوانان ایرانی است
یزدانی: نگاه اصلی اکسون به رشد و اعتلای جوانان ایرانی است

واقعیت امر این است که انتظارات بخش خصوصی از ورود به صحنه ورزش برآورده نشده است حال آنکه ماندگاری این واحدها در ورزش حرفه ای به تعامل و حمایت دولت، وزارت ورزش و فدراسیون ها بستگی دارد.

دکتر احسان یزدانی مدیرعامل باشگاه فرهنگی – ورزشی اکسون در گفت و گو با البرز ورزشی ضمن تشریح اقداماتی که گروه بین المللی اکسون در امر ورزش انجام داده است، می گوید: بنیانگذار این گروه بین المللی آقای مهندس علی ملک آرایی اعتقاد دارد که کنار فعالیت های ورزشی، بازرگانی، اقتصادی، تاسیسات آبی، پروژه های ساختمانی ایران مال و… باید در امور اجتماعی و ورزشی هم منشاء حرکت و تاثیرات قابل لمس و اثربخش باشیم، به همین دلیل باشگاه فرهنگی – ورزشی اکسون را تاسیس کرده اند و در پی آن از دو سال پیش فعالیت های فرهنگی و ورزشی اکسون را با حضور تیم های بسکتبال آقایان و بانوان و والیبال بانوان در لیگ یک شروع کرده ایم که از پارسال دو تیم بسکتبال مردان و والیبال بانوان در سوپرلیگ حضور یافته اند که عملکرد بسیار خوبی داشته اند اما شیوع ویروس کرونا باعث شد مسابقات نیمه تمام بماند. در بخش بسکتبال آقایان از دو بازیکن خارجی سود برده ایم اما نگاه اصلی باشگاه فرهنگی – ورزشی اکسون ایجاد فضا و فرصت برای رشد و شکوفایی جوانان ایرانی است و این به عنوان سیاست و نگاه اصلی مجموعه ادامه می یابد، اعتقاد داریم که با جوانان پر استعداد در کشورمان می توانیم قلل مرتفع افتخار را فتح کنیم.

دکتر احسان یزدانی اضافه می کند: در بسکتبال امسال هم تلاش می کنیم با هدایت آقای آبکناری در لیگ برتر به میدان خواهیم آمد. در والیبال خانم اورانوس احمدی مربی سرشناس بین المللی را خواهیم داشت و در بسکتبال با خانم شعله رسا که از بازیکنان سابق تیم ملی بود هم احتمالا لیگ برتری خواهیم بود ولی بازهم تاکید می کنم که سوای ورزش حرفه ای دغدغه مسایل فرهنگی، شور و نشاط جامعه را داریم و در این زمینه سرمایه گذاری می کنیم. ورزشکاران ما باید به لحاظ رفتاری اخلاق نمونه باشند. مدیرعامل باشگاه فرهنگی – ورزشی اکسون همچنین از توجه به توسعه و گسترش ورزش به عنوان یک التزام اخلاقی یاد کرد و افزود: با دایر کردن آکادمی، استعدادهای نخبه را کشف و با زیر نظر فنی ترین مربیان که همه از ملی پوشان به نام هستند، آنان را پرورش می دهیم.

دکتر یزدانی افزود: نگاه ما به مسایل ملی نیز معطوف است به طور مثال پارسال اسپانسر تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان بودیم و امسال هم این ایده را خواهیم داشت و اسپانسری مستند آیدین نیکخواه را هم بر عهده داشته ایم. رویکردمان این است که روی ورزش های پایه و اصل جوان پروری تمرکز کنیم و خانواده با اعتماد و اطمینان کنار ما باشند و این رسالت ورزشی و اخلاقی را از طریق مشارکت در ورزش همگانی با همکاری سازمان ورزش شهرداری و وزارت ورزش به انجام برسانیم و در این راه بدون منت گام برمی داریم اما مسوولان ورزش کشور باید حامی بخش های خصوصی باشند چون نقش و سهم ورزشی در رشد ورزش قهرمانی و همگانی ایفا می کنند.

دکتر یزدانی تاکید کرده است نگاه اکسون به ورزش نگاهی کاملا متفاوت بوده و استراتژی و هدف نهایی ما تنها در چارچوب ورزش قهرمانی و حرفه ای می گنجد و به حتم به حوزه فرهنگ که خلاء آن در ورزش کشور حس می شود توجه وافری خواهیم داشت. ضمن اینکه در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری و ایجاد تجهیزات مجهز به استاندارد، اهتمام خواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی – ورزشی اکسون در پایان این گفت و گو یادآور شد که توسعه آموزش در ورزش به صورت تخصصی یکی دیگر از اهداف ماست که از طریق تشکیل آکادمی های تخصصی طی برنامه های از پیش تعیین شده تیمی بر علوم ورزش تحقق خواهد یافت.