کیمیا یزدیان: لیگ امسال ملی پوشان را آماده تر کرد
کیمیا یزدیان: لیگ امسال ملی پوشان را آماده تر کرد

در اولین بازی مرحله پلی آف لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور گروه بهمن تهران توانست با نتیجه 85 بر 44 تیم بومی دانشگاه گلستان را شکست دهد. کیمیا یزدیان تهرانی بازیکن تیم گروه بهمن در گفت و گو با خبرگزاری البرز ورزشی گفت: می خواستیم با اختلاف برنده این بازی باشیم.

یزدیان در خصوص بازی روز گذشته اظهار کرد: “بازی خیلی با کیفیتی مقابل دانشگاه گلستان داشتیم. از قبل بازی های این تیم را دیده بودیم و خیلی خوب آن ها را را آنالیز کردیم و شناخت کاملی در بازی با آن ها داشتیم. این هفته تمریناتمان کاملاً منظم و دقیق بود و حتماً می خواستیم با اختلاف برنده این بازی باشیم و تمام بازیکنان هر چه در توان داشتند مقابل تیم گلستان به اجرا گذاشتند.”
وی در خصوص پیش بینی اش از بازی بعد گفت:” فقط به دنبال قهرمانی هستیم و برای همین مقصود می جنگیم. بازی بعد با دانشگاه گلستان را نیز می خواهیم همین طور مقتدرانه پیروز شویم.” او در ادامه خاطر نشان کرد:” تیم دانشگاه گلستان تیم تاکتیکی و خوبی بود و اغلبشان جوان و بومی گلستان بودند و این را باید بگویم که لیگ امسال خیلی حساس تر از سال گذشته است و همه تیم ها برای پیروزی می جنگند و تیم ها نزدیک به هم بازی می کنند و مثل سال های گذشته یک تیم خیلی ضعیف یا خیلی قوی نیست.

کیمیا یزدیان درباره شرایط لیگ امسال توضیح داد:” نکته قابل توجه تر در لیگ بسکتبال ایران حضور یک بازیکن خارجی در لیگ ماست که ما می توانیم در سال های آینده بازیکنان خارجی بیشتری را هم در لیگ داشته باشیم و همین مسائل هست که کیفیت لیگ ما را بالا می برد و بازیکنان ملی پوش ما را که در لیگ کشور بازی می کنند برای بازی های آسیایی, جهانی و غرب آسیا آماده تر می کند ولی اسپانسر ها هم باید توجه بیشتری به ورزش بانوان داشته باشند تا کیفیت لیگ ما سال به سال بهتر و بهتر شود.”