وضعیت خوبی در تیم اردوی تیم ملی حاکم است و تمام بچه هایی که در انتخابی حضور نداشتند در اردو حاضر هستند.

یونس امامی ضمن بیان مطلب فوق به خبرگزاری البرز گفت: بعد از جام تختی اردوها شروع شد و چند اردوی متوالی را پشت سر گذاشتیم. وضعیت بدنی بچه ها خوب است. دو الی سه مرحله از اردوها باقی مانده و قرار است طی این مدت تمرینات با فشار بیشتری دنبال شود. هرچه به مسابقات جهانی نزدیک تر می شویم رفته رفته وضعیت جسمانی باید بهتر شود تا با آمادگی صد در صد پای به مسابقات جهانی بگذاریم.
یونس امامی در خصوص نتایج تورنمنت ساساری اظهار داشت: در مجموع نتایج رضایت بخش نبود. نمی خواهم بهانه تراشی کنم اما در مسابقه با کشتی گیر بلاروس به دلیل ناداوری نتیجه را واگذار کردم. یک بار پای کشتی گیر حریف را به بیرون انداختم و فیتویی زدم که داوران به من امتیاز ندادند. از لحاظ داوری و از نظر میزبانی تورنمنت خوبی نبود و در کل با ایرانی ها مشکل اساسی داشتند. البته آقای غلام محمدی قرار است که به اتحادیه جهانی نامه بفرستند و پی گیر مسائل باشد.
کشتی گیر تیم ملی کشورمان در خصوص رضایت کادر فنی از خود اذعان کرد: کادر فنی از نتیجه ای که گرفتم رضایت کافی نداشتند و جدای بحث داوری من نباید به کشتی گیر بلاروس نتیجه را واگذار می کردم. فکرش را هم نمی کردم که به این شکل تن به شکست بدهم. آقای غلام محمدی بعد از کشتی با من حرف زد و در مورد اشتباهاتی که داشتم با من صحبت کرد. قرار شد تا قبل از تورنمنت جهانی و در اردوهایی که در پیش داریم آنها را برطرف سازیم. اگر بتوانم ضعف های خودم را بر طرف کنم می توانم مدال خوش رنگی کسب کنم.
امامی در خصوص رقابت با حریفان در رقابت های جهانی عنوان کرد: از زمانی که به بزرگسالان آمده ام شناخت کافی از رقیبانم پیدا کردم و اعتقاد دارم باید در سنین جوانی به اهداف خود دست پیدا کنم. حسن یزدانی، اسنایدر و … در سنین بیست و دو سالگی مدال جهان و المپیک را گرفتند و به طبع من هم با برنامه ریزی درست و تلاش و کوشی که دارم سعی می کنم به روی سکوی جهانی بروم و برای کشورم افتخار آفرینی کنم. در وزن خودم از حریفان آماده ترم، سن و سال رقیبانم بیشتر از من است، آنها تجربه دارند اما از آمادگی کمتری نسبت به من برخوردارند و اگر در شرایط ایده آل کشتی بگیرم می توانم به مدال جهانی دست پیدا کنم. نمی شود کسی را دست کم گرفت، از حریفان اصلی من کشتی گیران روس، ترکیه، آذربایجان و آمریکا که مدال جهانی و اروپای دارند هستند که باید با آنها مصاف داشته باشم. حریفان قزاق و ازبک به خصوص اختیار نوروزوف رقبای قدری هستند.
یونس امامی در خصوص طولانی شدن انتخاب رئیس فدراسیون گفت: ترجیح می دهم در خصوص فدراسیون و انتخاب رئیس آن دخالت نکنم. ما بیشتر با مربیان و سرپرستان، آقای حبیبی و … سر و کار داریم و آنها خودشان بهتر مسائل را می دانند و به ما نیز گفته اند که اصلا دغدغه ای از این بابت نداشته باشیم و تمام فکر و تمرکزمان روی تمرینات باشد.
امامی ادامه داد: نمی شود گفت که تمرینات هیچ کم و کاستی ندارد. قطعا نسبت به چند ماه پیش کم و کاستی هایی داشته، تغذیه بعضی روزها خوب و بعضی روزها بد است و متاسفانه برای ما عادی شده و باید تحمل کنیم و با همین اوضاع بسازیم تا وقتی که رئیس فدراسیون جدید بر مسند کار قرار بگیرد.

  • نویسنده : احمد دباغ