۱۷ ساله های فوتبال پایه؛ غنچه هایی که هنوز گل نشدند!
۱۷ ساله های فوتبال پایه؛ غنچه هایی که هنوز گل نشدند!

قرار بود بازیکنان 17 ساله فوتبال پایه تهران به عنوان سهمیه در تیم های جوانان تهران به کار گرفته شوند. این خبر در روز قرعه کشی فوتبال پایه تهران از سوی مسئولین مطرح شد اما تحقق پیدا نکرد چون خبری آمد مبنی بر اینکه 17 ساله ها به عنوان یک رده سنی مستقل بازیهای جداگانه خواهند داشت. طرح خوبی است اما فعلا این طرح بنا به دلایل نا معلومی ناتمام باقی مانده است.

تاریخ قرعه کشی اعلام شد اما فعلا در حد حرف، از اینرو ۱۷ ساله ها همچنان بلاتکلیف باقی مانده اند. طرح رده سنی مستقل ۱۷ ساله ها که چندماه پیش اعلام شد، موجی از شادی و شور و شعف را ایجاد کرد اما بلاتکلیف ماندن آن طرح غنچه ها را در حد همان غنچه های فوتبال باقی گذاشت.

غنچه ها هنوز به گل تبدیل نشده اند، جای تاسف دارد چون اگر آنها فرصت حضور در این مسابقات را پیدا کنند، تحول را به درستی و با تعاریف درست در فوتبال تهران احساس خواهیم کرد تا دیگر بار تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان مغلوب بنگلادش نشود!! گرچه راضی به بیان مطلب نبوده و نیستیم اما پشت کردن به بازیکنان ۱۷ سال که در نوع خود بزرگ مردان آینده فوتبال کشورمان هستند، یک فاجعه است.

جهت جلوگیری و پیشگیری این فاجعه باید همین امروز ترتیب فراهم سازی قرعه کشی و گردش و چرخش مسابقات ۱۷ ساله ها را فراهم سازیم تا نوجوانان ۱۷ سال فوتبال تهران که در حال شکوفایی هستند، خیلی زود پژمرده نشوند. فعلا نوجوانان ۱۷ سال تهرانی در فوتبال تهران مظلوم واقع شده اند و باید به آنها توجهی ویژه داشته باشیم.

  • نویسنده : اکبر عزیزی