آزمون: هدف، بالا بردن اعتبار تیم ملی است

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: با وجودی که تیم جوان و با انگیزه ای داریم می خواهیم در مسابقات کافا ارزش و اعتبار تیم ملی بانوان را بالا ببریم.

 مریم آزمون در خصوص شرایط آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان برای مسابقات کافا در تاجیکستان اظهار داشت: فدراسیون فوتبال با توجه به نتایج اخیری که تیم ملی جوانان در مسابقات غرب آسیا بدست آورد تصمیم گرفت کادرفنی جوانان برای بزرگسالان انتخاب شود. همان طور که می دانید همراه این تیم برای اولین بار توانستیم قهرمان غرب آسیا شویم و تیم های قدرتمند این منطقه را شکست بدهیم. من خیلی خوشحالم که در این جایگاه قرار گرفتم امیدوارم که در طول مسیری که در تیم ملی بزرگسالان هستم بتوانم آن برنامه هایی که مد نظر دارم برای پیشرفت فوتبال بانوان اجرایی کنم.

وی افزود: تورنمنتی که در پیش داریم در تاجیکستان با حضور 5 تیم تاجیکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و ازبکستان به همراه ایران از 14 تا 29 تیر در شهر دوشنبه برگزار می شود. این اولین اردویی است که برگزار کردیم.متاسفانه فرصت بازی تدارکاتی و آماده سازی کم است و با مشکلات عدیده ای هم روبرو شدیم.

آزمون ادامه داد:بزرگ ترین مشکل ما نبودن بسیاری از بازیکنان اصلی تیم هست. این بازیکنان در تیم بم شاغل هستند و این باشگاه تصمیم گرفت که بازیکنانش را دراختیار تیم ملی قرار ندهد. می دانید که شاکله اصلی ما یعنی 7 بازیکن مثل زندی، طاهری، محمدی و قنبری و .. خوب های دیگر که سالیان سال تجربه بازی ملی دارند با این باشگاه قرارداد دارند و یک جورهایی حدود 70 درصد پتانسیل تیم ملی دراختیار ما قرار نگرفه است.

وی تاکید کرد: در ادامه مسیر متاسفانه حدود 5 تا از بازیکنان خیلی تاثیرگذار تیم ملی مثل ثنا صدقی، مرضیه نیکخواه و زهره کودایی و غزاله بنی طالبی که اگر بشناسید این بازیکنان از بدنه اصلی تیم ملی ما بودند و در 8 ماهی که تیم ملی برنامه داشته در اردوها حضور داشتند و در مسابقات بین المللی بودند، این بازیکنان را هم متاسفانه در اختیار نداریم .

 آزمون با توصیف شرایط تیم فعلی خاطر نشان کرد: ما توانستیم با دعوت از بازیکنان خوب لیگ فرصتی ایجاد کنیم که در تیم ملی حضور داشته باشند. بازیکنان جوان و خوبی داریم که می توانند تیم ملی خوبی داشته باشیم. البته برای این تورنمنت فرصت کمی در اختیار ما هست اما سعی می کنیم تمام تلاش و انرژی مان را به کار بگیریم. حمایت هایی که فدراسیون دارد جای تشکر دارد. سعی کردند در این مدت کوتاه نیازهای ما را برآورده کنند.

سرمربی تیم ملی بانوان اضافه کرد: بازیکنان بعد از 16 خرداد که لیگ طولانی ما تمام شد در حالت استراحت بودند و بنابراین از نظر بدنی آماده نیستند. سعی داریم بدن های بازیکنان را به حدی بیاوریم که 4 بازی رسمی انجام دهند. کار سخت است اما برای روزهای سخت آفریده شدیم. این آمادگی را داریم و کادر بسیار خوبی کنار من هستند. خانم جهان نجاتی که توانستند تیمشان را نایب قهرمان باشگاه های آسیا کنند.

وی در پایان گفت: این نوید را به همه ملت عزیز ایران می دهم که بازیکنان ما خیلی جوان و با انگیزه هستند و با توجه به اتفاقاتی که افتاده و حاشیه هایی که این روزها برای تیم ملی ساختند همه چیز اینجا خوب است و جو دوستانه ای داریم وامیدوارم بتوانیم در این مسابقات علاوه بر اینکه بازی خوبی به نمایش بگذاریم آن اعتبارو ارزش  تیم ملی را بالا ببریم و استارتی باشد برای آینده که فوتبال بانوان را در آسیا و بعد در جهان مطرح کنیم.

  • 11:57
  • 1401/04/08
  • 1150