دومین حذف متوالی آبی پوشان از آسیا،هدیه نوروزی به هواداران!

تیر خلاص بی لیاقت ها بر پیکر استقلال

یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال اعلام کرد که باشگاه استقلال نمی‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده حاضر باشد. بعد از پایان مهلت باشگاه‌های ایرانی برای بارگزاری مدارک لازم برای صدور مجوز حرفه‌ای، باشگاه استقلال نتوانست تا زمان تعیین شده (۱۱ فروردین ۱۴۰۲) یکی از اصلی ترین بدهی‌های خود یعنی مطالبات آندره‌آ استراماچونی را پرداخت کند و به همین خاطر برای اخذ مجوز حرفه‌ای با مشکل جدی روبرو شد.

مخالفت با استعفای علی فتح‌الله‌زاده در شرایطی توسط هیئت‌مدیره باشگاه استقلال صورت گرفت که نگرانی اصلی هواداران این تیم بدهی‌های سرسام‌آور این باشگاه است. از مهم‌ترین بدهی خارجی به استراماچونی گرفته تا پرداخت‌نشدن مطالبات بازیکنان و کادر فنی کنونی، باعث شده تا شرایط ویژه‌ای در باشگاه آبی‌پوش پایتخت وجود داشته باشد.

در جلسه امروز هیئت‌مدیره باشگاه استقلال، علی فتح‌الله‌زاده با گرفتن 3 رأی مخالف با برکناری‌اش، روی صندلی مدیریتی خود باقی ماند تا با شرایطی سخت برای پیدا کردن اسپانسر و تأمین منابع مالی اقدام کند.

نکته قابل‌توجه جلسه امروز درخواست کمک علی فتح‌الله‌زاده از اعضای هیئت‌مدیره باشگاه بود. مدیرعامل استقلال در این جلسه اعلام کرد که به‌تنهایی قادر نیست رقم سنگین مربوط به بدهی‌ها (مبلغی بیش از 150 میلیارد تومان)‌ را تأمین کند و دست یاری به‌سمت اعضای هیئت‌مدیره دراز کرده است.

موضوعی که باعث شده فتح‌الله‌زاده دلگرم به بقا و ادامه کار خود شود، قول برخی اعضای هیئت‌مدیره برای کمک به او در بحث جذب اسپانسر و تأمین منابع مالی بوده است. اعضای هیئت‌مدیره استقلال که تا قبل از این، مانند فتح‌الله‌زاده، در تأمین پول هنگفت برای پرداخت بدهی‌ها عاجز مانده بودند، حالا به او وعده داده‌اند که برای جذب اسپانسر تلاش کنند و همین امر هم سبب شده تا فتح‌الله‌زاده روی تصمیم خود برای کناره‌گیری اصرار نکند.

  • 23:00
  • 1402/01/14
  • 227