پرویز ژافره بنیانگذار باشگاه تهرانجوان‌ درگذشت

پرویز ژافره، یکی از موسسان باشگاه تهرانجوان و از پیشکسوتان مطبوعات ورزشی درگذشت. مراسم تشبیع پیکر این پیشکسوت ورزش و باشگاه داری صبح امروز در بهشت زهرا (س) انجام شد.

پرویز ژافره، موسس مجموعه فرهنگی ورزشی تهرانجوان و از پیشکسوتان مطبوعات ورزشی و همینطور عضو پیشین انجمن حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی ایران درگذشت.

مرحوم ژافره از دوستان نزدیک مرحوم حسین فکری بود (که از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های فوتبالی ایران یاد می‌شود) و در مقطعی که فکری می‌تواند مجوز راه‌اندازی مجدد باشگاه تهرانجوان را دریافت کند، ژافره به عنوان مدیرعامل این باشگاه معرفی می‌شود.

در سال ۱۳۵۱ با روی کار آمدن تیمسار حجت به عنوان رئیس سازمان ورزش و پیگیری‌هایی که مرحوم فکری انجام داد، مقرر شد باشگاه تهرانجوان مجددا فعالیت خود را آغاز کند به این شرط که به خاطر اتهامات قبلی، مرحوم فکری مدیر باشگاه نباشد و فرد جدیدی به این عنوان معرفی شود. به همین خاطر مرحوم فکری که همچنان به عنوان موسس این باشگاه شناخته می‌شد پرویز ژافره را به عنوان مدیر به سازمان ورزش معرفی کرد.

علاوه بر این مرحوم ژافره از مدیران کانون باشگاه‌های فوتبال بود و نقش به‌سزایی در شکل‌گیری اتحادیه باشگاه‌های فوتبال ایفا کرد.

پایگاه خبری البرز ورزشی و روزنامه بین المللی شوت درگذشت این پیشکسوت خوشنام را به جامعه ورزش کشور تسلیت می گوید.

 

  • 10:51
  • 1402/07/21
  • 328