فرصت ۱۰ ماهه ایران برای ۶ سهمیه

پس از لغو رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا، سرانجام اتحادیه جهانی کشتی چین، مراکش و مجارستان را به عنوان میزبانان گزینشی المپیک در قاره های آسیا، آفریقا و اروپا معرفی کرد و قرار است این رقابت‌ها به احتمال قوی اواخر سال ۹۹ برگزار شود.

پس از لغو رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا و با توجه به تعویق یکساله المپیک توکیو بدلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، اتحادیه جهانی کشتی سرانجام ۳ کشور میزبان رقابت های گزینشی المپیک در ۳ قاره را معرفی کرد.

بر این اساس چین، مراکش و مجارستان به عنوان میزبانان کسب سهمیه المپیک در قاره های آسیا، آفریقا و اروپا معرفی شدند.

تاکنون نیمی از سهمیه‌ها (۸ نفر از ۱۶ کشتی گیر در هر وزن رقابت‌های المپیک) در رقابت ه…
با برگزاری ۲ مسابقه گزینشی، کشتی گیران قاره آسیا شانس حضور در المپیک 2021 را بدست می آورند
پس از تعویق المپیک 2020 توکیو به سال 2021، کمیته بین المللی المپیک نیز برگزاری رقابت های گزینشی این مسابقات را در سال آینده تأیید کرد.
بر این اساس کشتی گیران قاره آسیا می توانند در دو رقابت گزینشی که در قاره آسیا به میزبانی شهر شیان چین (فروردین 1400) و در سطح جهانی به میزبانی صوفیه بلغارستان (اردیبهشت 1400) برگزار می شود شرکت کنند.
البته فقط کشورهایی که در رقابت های قهرمانی آسیا سال 2020 حضور داشته اند، (تعداد اوزانی که در هر رشته حضور داشته اند) اجازه شرکت در رقابت های گزینشی قاره آسیا در کشور چین را دارند اما سه کشور کره شمالی، ترکمنستان و چین نیز که به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستند در هند حضور یابند نیز این امکان را دارند که در رقابت های گزینشی قاره کهن حضور داشته باشند.

  • 18:06
  • 1399/02/14
  • 1528