پنجشنبه شانزدهم آذر ماه
پیروزی دیگر برای هندبال بانوان

مریخ بهترین بازیکن شد

ازبکستان دومین حریف تیم ملی‌ هندبال زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا کره جنوبی بود که ملی‌پوشان ایران در این دیدار با نتیجه ۳۵ بر ۳۲ مقابل این تیم به برتری رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: بازیکنان ایرانی در این رقابت‌ها با هند، ازبکستان، استرالیا و کره جنوبی همگروه هستند. این دومین برد تیم ملی ایران در این مسابقات است، آنها روز گذشته مقابل هند با نتیجه ۴۳ بر ۳۵ هم به برتری رسیده بودند. 

ملی‌پوشان ایران باید در سومین دیدار خود از این رقابت‌ها یکشنبه ۶ آذر ساعت ۸:۳۰ مقابل استرالیا به میدان بروند.

مینا وطن‌پرست، هانیه لک، فاطمه مریخ، ملیحه یغمایی‌پور، نوریه عباسی، عطیه شهسواری، مبینا حسن‌نژاد، الناز یحیوی‌پور، راحله اعتمادی پور، محدثه شبانی، مائده عشاقی، حدیثه نوروزی، حانیه کریمی، آرزو کیانی آرا، شهرزاد نصوحی، زهرا فقیهی، ستاره رحمانیان، الناز قاسمی و آرزو محمدی ۱۹ ملی‌پوش ایران در این مسابقات هستند.

خدیجه قانع و مریم فخری به عنوان مربی، غلامعلی اکبرآبادی به عنوان مدیر فنی، محبوبه دهقان به عنوان سرپرست و اکرم حبیب‌لو به عنوان فیزیوتراپ تیم ملی را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی می‌کنند.

نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ از ۳ تا ۱۳ آذر به میزبانی اینچئون کره جنوبی در حال برگزاری است. در این مسابقات پنج سهمیه قهرمانی جهان توزیع می‌شود.

پس از پیروزی تیم سنگ آهن بافق که به نمایندگی از تیم ملی هندبال زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور یافته، فاطمه مریخ عنوان برترین بازیکن میدان را به خود اختصاص داد.