سه شنبه بیست و هشتم فروردین ماه

کومار:برای چهارمین بار به المپیک می روم

سوشیل کومار کشتی گیر عنوان دار هندی قصد دارد برای چهارمین بار در المپیک به میدان برود.

سوشیل کومار آزادکار عنوان دار هندی که سابقه حضور در سه المپیک 2004 آتن، 2008 پکن و 2012 لندن دارد و به مدال های برنز و نقره المپیک نیز دست یافته قصد دارد در المپیک 2021 توکیو به میدان برود.
این قهرمان کشتی آزاد جهان که چند سالی نیز از کشتی دور بود، در رقابت های جهانی 2019 قزاقستان در وزن 74 کیلوگرم حضور یافت اما به جایگاهی بهتر از بیستمی دست نیافت.

کومار که تنها هندی است که موفق به کسب 2 مدال المپیک شده است گفت: 37 سال سن دارم و قصد داشتم که در رقابت های کسب سهمیه حضور یابم که المپیک به تعویق افتاد. البته زمان بیشتری در اختیار دارم و این به معنای آماده سازی بهتر است.
وی در مورد علت حضور طولانی اش در کشتی تصریح کرد: کشتی ورزشی است که اگر بتوانید بدون آسیب دیدگی بمانید، خوب تمرین کنید، یک هدف تعیین کنید و روی آن کار کنید، می توانید به هدف خود برسید.
کومار در مورد روند تمریناتش گفت: من هنوز دوبار در روز تمرین می کنم، اما در حال حاضر نمی توانیم بر روی تشک تمرین کنیم اما سعی می کنم که فرم خود را حفظ کنم تا اگر خدا کمک کند سهمیه لازم را کسب کنم و در المپیک توکیو حضور یابم.
وی در مورد اینکه آیا می تواند سهمیه المپیک را کسب کند و در وزن 74 کیلوگرم موفق باشد گفت: سال 2011 نیز مردم می گفتند که شرایطش را ندارم اما من می دانم که چگونه اینکار را انجام دهم و این کار روزانه من است و می توانم آن را مدیریت کنم.
کومار در مورد این سئوال که نارسینگ یاداو رقیب دیرینه اش و نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد هند در المپیک 2016 برزیل، به دلیل تعویق یکساله المپیک محرومیت چهارساله دوپینگش به پایان می رسد و حریف داخلی وی برای حضور در المپیک توکیو خواهد بود گفت: به نارسینگ تبریک می گویم که می تواند دوباره کار خود را از سر بگیرد و برای او بهترین آرزوها را دارم.
وی در مورد اصلی ترین حریف خود در آسیا خاطرنشان کرد: بکزاد عبدالرحمن اف ازبکستانی که موفق به کسب مدال طلای بازی های آسیایی شده، واقعا خوب است و من آمادگی او را به خاطر می آورم. البته من همه را مورد توجه قرار می دهم و تجزیه و تحلیل می کنم، چراکه اگر به اهداف کوچک فکر کنم من را به جایی نخواهد رساند.