پیروزی مدعیان لیگ برتر هندبال بانوان

صدرنشینی به فولاد هرمزگان رسید!

نوزدهمین دوره لیگ برتر هندبال زنان در سال ۱۴۰۲ با شرکت هشت تیم از ۳۱ شهریورماه سالجاری به صورت رسمی آغاز شد و قرار است ۱۵ دی‌ماه نیم فصل نخست لیگ به پایان برسد‌.

فصل جدید این مسابقات بدون حضور نایب قهرمان فصل گذشته یعنی شهید شاملی کازرون به همراه غیبت تیم‌های شهرداری ماهان کرمان و غدیر ملایر استارت خورد.

نفت وگاز گچساران، شهدای رزکان البرز و سنندج سه تیم جدید لیگ برتر در فصل نوزدهم می‌باشند. تیم‌های که در سال‌های نه چندان دور در لیگ برتر هندبال زنان سابقه حضور داشتند‌ و حالا دوباره وارد چرخه لیگ شدند.

هفته سوم لیگ برتر هندبال زنان روز جمعه ۲۱ مهرماه با برگزاری چهار مسابقه و پیروزی مدعیان به پایان رسید‌.

پیروزی فولاد هرمزگان و قرارگرفتن در صدر جدول

در حساس ترین بازی هفته سوم تیم فولاد هرمزگان به اصفهان سفر کرد تا در سالن ۲۵ آبان این شهر به مصاف طلایی پوشان فولاد مبارکه سپاهان برود. شاگردان محمد خانی در تیم سپاهان هفته اول به گچساران سفر کردند اما این دیدار لغو شد و در هفته دوم مقابل شهید چمران لارستان به پیروزی رسیدند‌.

آن‌ها امسال با بازیکنان بومی راهی لیگ نوزدهم شدند و باتکیه بر توان ملی پوشان اصفهانی همچون خواهران موسوی، راضیه سهرابی، حدیثه نوروزی و هدیه حافظ در این هفته کار سختی مقابل فولاد هرمزگان داشتند. این دیدار با شروع خوب تیم میهمان آغاز شد و در پایان نیمه نخست فولاد هرمزگان با برتری ۱۴ بر ۱۰ به رختکن رفت‌. در شروع نیمه دوم طلایی پوشان هرچه در توان داشتند، گذاشتند اما این فولاد هرمزگان بود که با نتیجه ۳۳ بر ۲۳ پیروز میدان شد تا سومین برد خود را در لیگ نوزدهم جشن بگیرد و همچنان صدرنشینی را از آن خود کند.

مژگان قهرمانی، ساناز رجبی، آرزو محمدی به همراه رویا نوروزی، زهرا فقیهی و بهار ایزدگشب از بازیکنان شاخص و ملی پوش تیم فولاد هرمزگان هستند. که هدایت آن‌ها بر عهده مینا خنفری هستند.

مژگان قهرمانی بازیکن پست خط زن تیم ملی هندبال زنان امسال نیز همچون سال گذشته کاپیتان فولاد هرمزگان است.

پیروزی شیرین خانگی برای مدافع عنوان قهرمانی

تیم سنگ آهن بافق یزد قهرمان فصل گذشته لیگ برتر هندبال بانوان که در دو دیدار قبلی خود مقابل تیم‌های سنندج و شهدای رزکان البرز به پیروزی رسیده بود در هفته سوم در خانه از تیم شهید چمران لارستان پذیرایی کرد که در پایان شاگردان مریم فخری موفق شدند با نتیجه پرگل و قاطع ۳۶ بر ۲۱ میهمان خود را شکست دهند تا همچنان با تفاضل گل کمتر در جدول جایگاه دوم را از آن خود کنند.

شهید چمران لارستان با این باخت سومین شکست فصل را نیز متحمل شد تیمی‌که سابقه قهرمانی در مسابقات غرب آسیا و لیگ برتر هندبال زنان را در کارنامه دارد.

آرزوکیانی آرا، مینا وطن پرست، هانیه لک ملی پوشان شاخص تیم مدعی سنگ‌آهن بافق یزد هستند.

دومین شکست نماینده استان البرز در مصاف با نماینده استان فارس به ثبت رسید.

در یکی دیگر از دیدارهای حساس هفته سوم تیم شهدای رزکان البرز خارج از خانه در سالن تختی شهر کارزون میهمان تیم زاگرس جنوبی بود‌. تیمی که باهدایت سرمربی تیم‌ ملی یعنی خدیجه قانع و بهره گیری از بازیکنان شاخص همچون اسرازندی، مریم کاراندیش و زینب بذرافکن در لیگ برتر حاضر است.

شاگردان ناهید رضایی در تیم شهدای رزکان البرز هفته اول لیگ را با پیروزی خانگی مقابل شهید چمران لارستان شروع کردند در هفته دوم مغلوب بافق یزد شدند و حالا در بازی سوم علی رغم ارائه یک بازی خوب با حساب ۳۰ بر ۲۸ بازی را واگذار کردند.

ملیحه یغمایی پور، نوریه عباسی، الناز قاسمی از بازیکنان ملی پوش تیم شهدای رزکان البرز به شمار می‌آیند.

زاگرس جنوبی با این پیروزی دومین برد فصل را جشن گرفت.

نخستین پیروزی نفت و گاز گچساران پس از بازگشت به لیگ برتر مقابل دیگر تیم تازه لیگ برتری به دست آمد.

در آخرین بازی هفته سوم لیگ برتر هندبال زنان تیم نفت و گاز گچساران در سالن پد خندق گچساران میزبان تیم سنندج بود. نفتی ها که امسال هدایت تیم‌خود را به متین نجد سمیعی مربی تیم ملی جوانان دختر سپرده‌اند در هفته نخست مقابل سپاهان بازیشان لغو شد و سپس در گام دوم نیز مغلوب فولادهرمزگان شدند. آن‌ها برای پیروزی در این هفته کار سختی را پیش رو نداشتند و موفق شدند با حساب ۳۶ بر ۲۶ سنندج را شکست دهند. نیمه نخست این دیدار با تساوی برابر ۱۳ خاتمه یافت.

ساناز محمدی و صونا بیداد دو بازیکنان شاخص و ملی پوش تیم نفت وگاز گچساران می‌باشند و در طرف مقابل نیز نسا مردوخی، اسرا مرادی و هانیه شاه‌ویسی نیز شاگردان ملی پوش پریا فرجی در تیم سنندج هستند.

گزارش: صمد خزائی

 

  • 13:05
  • 1402/07/22
  • 992