مراحل انتخابی تیم های ملی کشتی اعلام می‌شود

تغییرات در چرخه انتخابی کشتی آزاد

در پایان مسابقات زیر ۲۳ سال ۲۰۲۳ جهان، چرخه انتخابی کشتی آزاد برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس اعلام خواهد شد.

به گزارش البرز ورزشی:همانطور که طی دو سال اخیر استارت چرخه انتخابی تیم ملی با مسابقات قهرمان کشوری زده شد، این بار هم در هر دو رشته آغاز چرخه المپیکی با این رقابت‌ها خواهد بود.

با توجه به اینکه پرونده لیگ فرنگی زودتر از لیگ برتر آزاد بسته خواهد شد، امسال هم مسابقات کشوری این رشته زودتر برگزار می‌شود.

مسابقات قهرمان کشوری کشتی آزاد به احتمال فراوان نیمه دوم آذر ماه خواهد بود و باتوجه به درگیری کشتی‌گیران با تیم‌های لیگ برتری، بعید به نظر می‌رسد اردویی پیش از پایان لیگ برگزار شود.

بعد از بازگشت تیم ملی از مسابقات زیر 23 سال جهان که طی روزهای اول تا هفتم آبان ماه در کشور آلبانی برگزار خواهد شد، چرخه المپیکی کشتی آزاد اعلام می‌شود، چرخه‌ای که با توجه به در پیش بودن بازی‌های المپیک و تغییر وزن تعدادی از کشتی‌گیران و حضورشان در اوزان المپیکی، دستخوش تغییراتی خواهد شد.

سال گذشته بعد از مسابقات کشوری، به ترتیب انتخابی جام تختی، مسابقات قهرمانی آسیا، جام تختی و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی به انجام رسید که در حدفاصل این رقابت‌ها، اعزام و محک کشتی‌گیران در تورنمنت‌های بین‌المللی و رنکینگ‌دار نیز اتفاق افتاد تا در نهایت دو تیم اعزامی به مسابقات جهانی 2023 بلگراد و بازی‌های آسیایی هانگژو انتخاب شوند.

امسال باید دید با توجه به اینکه علاوه بر تورنمنت‌ها و مسابقات رسمی پیش رو، حضور در دو گزینشی آسیایی و جهانی نیز در دستور کار قرار دارد و کشتی آزاد هم در بلگراد تنها سهمیه سه وزن 65، 86 و 125 کیلوگرم را به دست آورد و در سه وزن 57، 74 و 97 کیلوگرم همچنان باید دنبال سهمیه باشیم، آیا مرحله‌ای از چرخه کم خواهد شد یا خیر.

  • 09:59
  • 1402/07/24
  • 457