هندبال انتخابی المپیک پاریس؛

تیم ملی هندبال ایران که در مسابقه اول انتخابی المپیک مغلوب تیم سازمان یافته ژاپن شده بود روز گذشته با عبور از کویت به پیروزی دست پیدا کرد ولی برای صعود راه دشواری دارد.

تیم ملی هندبال کشورمان در دومین بازی خود در رقابت های انتخابی المپیک پاریس مقابل کویت پرافتخار به میدان رفت و در یک تقابل جذاب و دیدنی توانست ۲۹ بر ۲۸ از سد حریف بگذرد و انتقام شکست مقابل این تیم در بازی های آسیایی هانگژو را بگیرد.
ملی پوشان هندبال ایران در نیمه نخست این دیدار درخشان ظاهر شدند و توانستند ضمن نمایش یک هماهنگی عالی  و استفاده از فرصت های گلزنی در همان ابتدا پیش بیفتند و این نیمه را با برتری ۱۲-۱۷ به رختکن بروند.
کاپیتان مجتبی حیدرپور، افشین صادقی و محمدرضا اورعی چهره های درخشان این نیمه بودند که با هماهنگی عالی بارها دروازه حریف را باز کردند.
در نیمه دوم نیز ملی پوشان خوب شروع کردند اما هر چه گذشت کویت توانست اختلاف را کاهش دهد و در دقیقه ۱۲ نیمه دوم نتیجه را روی عدد ۱۹ مساوی کند و چند ثانیه بعد حتی پیش بیفتد اما گلزنی رضا عزتی، بازیکن جوان تیم‌ملی، بازی را به تساوی ۲۲-۲۲ رساند.
پس از آن بازی پایاپای پیش رفت اما در دقیقه ۲۵ نیمه دوم برتری ایران به دو گل اختلاف رسید و در دقیقه ۲۹ ملی پوشان نتیجه را به ۲۹ رساندند و در نهایت این دیدار با برتری ۲۹ بر ۲۸ ایران به پایان رسید.
رضا عزتی در نیمه دوم عالی ظاهر شد و بارها دروازه حریف را گشود.
لازم به ذکر است پیش این بازی ۲ دیدار برگزار شد که طی آن کره جنوبی با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ از سد عربستان گذشت و امارات متحده عربی ۳۱ بر  ۳۰ چین را شکست داد.
دیگر مسابقه امروز تقابل مهیج ژاپن با بحرین است که از دقایقی دیگر آغاز می شود. در آخرین دیدار روز دوم رقابت‌های هندبال انتخابی المپیک پاریس،  قطر با هند بازی می کند.
لازم به یادآوری است تیم های شرکت کننده در مسابقات انتخابی المپیک پاریس فردا استراحت می کنند و این رقابت ها از روز شنبه از سر گرفته می شود.

* برنامه بازی‌های باقی مانده تیم ملی ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

بازی سوم:

ایران - قزاقستان: شنبه ۲۹ مهر، ساعت ۱۱:۳۰

بازی چهارم

ایران - بحرین: سه‌شنبه ۲ آبان، ساعت ۱۷:۳۰

گزارش: فرزانه میرزایی

  • 12:08
  • 1402/07/28
  • 459