اقدام مهم توکیو2020 برای نابینایان و ناشنوایان

 بر اساس اعلام کمیته برگزاری توکیو2020، یک اپلیکیشن با قابلیت برخورداری از زبان های مختلف بمنظور کمک به توان دیداری و شنیداری ناشنوایان و نابینایان ارائه خواهد شد.

 کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو می گوید اعلامیه ها در اماکن مسابقات در طول بازی های توکیو 2020 با استفاده از برنامه توسعه یافته با همکاری وزارت امور داخلی و ارتباطات ، به چندین زبان انجام می شود. این سرویس جدید همچنین اجازه می دهد محتوای نمایش داده شده به صورت نوشتاری به گفتار تبدیل شود و همانطور که در چشم انداز بازی ها ذکر شده است به عنوان بخشی از تلاش های توکیو 2020 برای ارتقا تنوع ارائه می شود.

این برنامه که به عنوان راهنمای Omotenashi شناخته می شود ، علاوه بر این ، در مورد وضعیت مسابقات انفرادی و همچنین اطلاعات امنیتی و اطلاعات اضطراری به کسانی که زبان ژاپنی بلد نیستند یا دارای ناتوانی شنوایی و بینایی هستند، به روزرسانی می کند و به افراد امکان بیشتری برای لذت بردن از بازی ها خواهدداد. فن آوری به کار رفته در این ابتکار عمل متعاقباً در سناریوهای مختلف توسط فرمانداری کلانشهر توکیو ، دولت ژاپن و سازمان های دیگر به عنوان یکی از بخش های میراث بازی های 2020 توکیو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  • 14:15
  • 1400/02/13
  • 1382