امضای تفاهم نامه همکاری همکاری در کمیته ملی المپیک

آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک  و اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان باحضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان،  سید رضا صالحی امیری  رئیس کمیته ملی المپیک، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در محل سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

دکتر سید رضا صاحی امیری در این مراسم اظهار کرد: قبل از هرچیز باید انصاف داشته باشیم ضمن اینکه چالش ها را انکار نمی کنیم ولی باور داریم دولت در شرایط سخت تحریم، تورم، گرانی،بیکاری و  کرونا تلاش های اساسی انجام داده است؛ مدیریت و مهار  کرونا  با همه چالش ها و مشکلاتش و  اجرای طرح واکسیناسیون از دستاوردهای افتخارآمیز  دولت است.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: وزارت آموزش و پرورش هم کارکرد آموزشی دارد هم کارکردهای دیگری از جمله کارکرد انسانی،  تربیت انسان های برجسته هم طراز با فرهنگ ایران زمین، تربیت انسان های اخلاق مدار، هویت گرا، توسعه گرا از رسالت های این کارکرد آموزش و پرورش است.

آموزش و پرورش کارکرد ورزشی نیز دارد نقطه ریل توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در ایران زمین و همچنین نقطه آغاز تمام آموزش های تخصصی در بحوزه های مختلف ورزش نیز از آموزش و پرورش آغاز می شود.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد : آموزش و پرورش در مسیر تحول و توسعه قرار گرفته است اجرای طرح کوچ و موفقیت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و سلامت نشان از سازماندهی این ساختار دارد و سخن آخر اینکه آموزش و پرورش هم ریل توسعه هم ماشین توسعه و هم هدف توسعه است و وضعیت امروز کشورمان محصول عملکرد آموزش و پرورش در دهه های گذشته است و عملکرد آموزش و پرورش امروز ما آینده ایران زمین را رقم می زند .

وی افزود : صمیمانه از دولتمردانی که مایه افتخار ما هستند در ایران زمین تقدیر و تشکر می کنم جناب آقای سلطانی فر منشاء تلاش‌های موثر هم در حوزه ورزش و هم در حوزه جوانان هستند همچنین از برادر عزیزم حاجی‌میرزایی که از خانواده فرهنگ و آموزش پرورش است و در توسعه و ثبات آموزش و پرورش نقش بسیار پررنگی داشته‌است و همچنین آقای نمکی که امروز در میدان هستند و برای عبور از این بحران همه ظرفیت ملی و همه ظرفیت امدادی را به کار گرفته است نیز تشکر می کنم و ما و مردم ایران زمین در چالش‌های روبرو همیشه کنار این دولتمردان خواهیم بود .

  • 15:19
  • 1400/02/26
  • 1614