دوشنبه یکم مرداد ماه
جام حهانی فوتبال

بازخوانی یک شکست...

 تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در گروه B جام جهانی 2022 قطر شامگاه دیروز در ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه شهر دوحه به مصاف تیم انگلیس رفت.

که این بازی با شکست سنگین 6 بر 2 تیم کشورمان خاتمه یافت تا شاگردان کی‌روش کار خود در جام جهانی را با یک شکست سنگین آغاز کنند.

جود بلینگهام در دقیقه 35، باکایو ساکا در دقایق 43 و 62، رحیم استرلینگ در دقیقه 1+45، مارکوس رشفورد در دقیقه 71 و جک گریلیش در دقیقه 90 گل‌های انگلیس در این بازی را به ثمر رساندند و مهدی طارمی نیز در دقایق 65 و 13+90 (از روی نقطه پنالتی) گل‌های ایران را در این بازی وارد دروازه حریف کرد.
داور: رافائل کلاوس از کشور برزیل نیمه اول دقیقه 2: اولین دفع توپ بازیکنان ایران در داخل محوطه جریمه صورت گرفت.

 دقیقه 3: روی کرنر ارسالی تیم انگلیس صحنه‌ای مشکوک در داخل محوطه جریمه طی برخورد روزبه‌ چشمی و مگوایر رخ داد که داور برزیلی این بازی اعتقادی به پنالتی نداشت و دستور به ادامه بازی داد. دقیقه 17: برخورد شدید علیرضا بیرانوند با مجید حسینی منجر به مصدومیت شدید دروازه‌بان کشورمان شد که به همین دلیل سیدحسین حسینی به جای او وارد زمین شد.

 دقیقه 22: ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود ایران از جناح چپ با ارسال ضعیف جهانبخش از دست رفت و ساکا این توپ را از محوطه جریمه سه‌شیر دور کرد. دقیقه 25: علیرضا جهانبخش به دلیل خطای بی‌دلیل روی مدافع انگلیس اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

دقیقه 32: ضربه سر بسیار خطرناک هری مگوایر روی کرنر ارسالی انگلیسی‌ها خطرناک‌ترین موقعیت بازی تا به این لحظه را خلق کرد که این توپ پس از برخورد به تیر افقی دروازه توسط مدافعان ایران دور شد.

دقیقه 35: ارسال متعدد شاگردان ساوت گیت از کناره‌ها این بار جواب داد و سانتر دقیق لوک شاو را بلینگهام با یک ضربه سر دقیق به گنج دروازه حسینی فرستاد تا تیم انگلیس با یک گل از ایران پیش بیفتد.

دقیقه 43: باز هم روی یک کرنر تیم انگلیس خطرساز شد و این بار باکایو ساکا با یک شوت دقیق توپ را به زیر طاق دروازه ایران فرستاد تا فاصله به دو گل افزایش یابد. دقیقه 1+45: فرار تند و تیز بازیکنان انگلیس گل سوم را نیز برای این تیم به همراه داشت. در این صحنه هری کین با یک پاس در عرض توپ را روی پای استرلینگ قرار داد تا این بازیکن با یک ضربه دقیق گل سوم تیمش را نیز به ثمر برساند.
نیمه دوم دقیقه 48: پورعلی‌گنجی به دلیل خطا روی هری کین دومین کارت زرد ایران را دریافت کرد.

دقیقه 62: حرکت تیمی خوب انگلیسی‌ها و سرعت ساکا بار دیگر برای ایران دردسرساز شد و باکایو ساکا دوباره با یک حرکت در عرض و یک ضربه دقیق گل چهارم تیمش را وارد دروازه ایران کرد.

دقیقه 65: اولین حرکت خوب ایرانی‌ها به یک گل زیبا تبدیل شد و مهدی طارمی روی پاس در عمق قلی‌زاده با یک شوت تک ضرب و دقیق توپ را به زیر طاق دروازه انگلیس فرستاد تا دوباره اختلاف به سه گل کاهش یابد.

دقیقه 71: مارکوس رشفورد بلافاصله پس از ورود به زمین گل پنجم تیمش را وارد دروازه ایران کرد و با یک فرار روی غفلت مدافعان ایران، در موقعیت تک به تک با سیدحسین حسینی با یک ضربه بقل پا توپ را وارد دروازه ایران کرد.

دقیقه 90: فرار تند و تیز رشفورد پشت مدافعان ایران و پاس در عرض این بازیکن به گریلیش گل ششم انگلیسی‌ها را هم وارد دروازه ایران کرد تا شکست شاگردان کی‌روش سنگین‌تر شود. دقیقه 8+90: آزمون بهترین فرصت را داشت تا حداقل گل دوم ایران در این بازی را به ثمر برساند، اما ضربه آزمون در موقعیت تک به تک با پیکفورد پس از برخورد به دست دروازه‌بان انگلیس به تیر دروازه برخورد کرد تا این موقعیت هم برای ایران از دست برود.

دقیقه 9+90: جان استونز روی یک ضربه ایستگاهی پیراهن پورعلی‌گنجی را کشید تا داور پس از بررسی VAR یک ضربه پنالتی به سود ایران اعلام کند.

دقیقه 13+90: مهدی طارمی ضربه پنالتی اعلام شده به سود ایران را خلاف جهت حرکت پیکفورد وارد دروازه انگلیس کرد.

گزارش: نیلوفر مژدهی