دوشنبه یکم مرداد ماه

مربیانی که پیشنهاد تراکتور را رد می‌کنند!

مربی ترک‌ تبار مدنظر باشگاه تراکتور به دلایل مالی نمی‌تواند با این باشگاه لیگ برتری همکاری کند.

شرایط انتخاب سرمربی جدید برای تیم تراکتور خوب پیش نمی‌رود. آنها مذاکراتی را با مربیان داخلی و خارجی داشتند اما تا این لحظه موفق نشدند نظر مساعد هیچ یک از آنها را جلب کنند. از طرفی مربیان مورد نظر تراکتور‌ی‌ها نیز به راحتی به این تیم چراغ سبز نشان نمی‌دهند و برای عقد قرارداد مبالغی پیشنهاد دادند که از نظر باشگاه تراکتور ممکن نیست. اگر به خاطر داشته باشید در پایان فصل قبل با وجود رضایت ساغلام و باشگاه تراکتور ادامه همکاری طرفین میسر نشد و باشگاه تراکتور به این بهانه که ساغلام پیشنهاد مالی خود را افزایش داده از ادامه همکاری با این مربی سرباز زد. هر چند در همان زمان نیز شنید ها حاکی از آن داشت که تراکتوری ‌ها به دلیل مذاکره با بردیف از ساغلام دست کشیدند.

حال شرایط به شکلی پیش رفت که مسئولان باشگاه تراکتوری بار دیگر مجبور شدند به سراغ ساغلام بروند. این مربی اما همچون دفعه قبل استقبال گرمی از این پیشنهاد نکرد. با وجود مذاکرات گسترده با این مربی و شرکت تحت قراردادش ساغلام پیشنهاد بالایی برای پیوستن به تراکتور مطرح کرد. برخی شنیدها از درخواست یک میلیون دلاری ساغلام حکایت دارد. در حالی که این مبلغ بسیار بیشتر از مبلغ فصل قبل او است و حتی از قرارداد چند ماه پیش بردیف هم بیشتر است. از این رو به نظر می‌رسد باش تراکتور اگر بخواهند هم نمی‌توانند با این مبلغ او را به خدمت بگیرند. این شرایط برای گزینه‌ های داخلی نیز وجود دارد. آنها نیز مبالغ بالایی درخواست کردند مبالغی که هر چند اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست اما طبق ارزش‌گذاری که باشگاه تراکتور انجام داده از آنچه در نظر داشت بسیار بیشتر است.

 به همین دلیل با وجود این که این تیم بلاتکلیف است و اردوی بعدیش در ابهام قدار دارد به توافق نمی‌رسند. به نظر می‌رسد تراکتوری‌ ها باید قبل از فسخ راحتی که با بردیف داشتند به مصائب چنین تصمیمی پی می‌بردند و حالا دیگر خیلی دیر است. بد نیست بدانید از مربیانی چون ساکت الهامی، رسول خطیبی و حتی حمید استیلی به عنوان گزینه ‌های احتمالی هدایت تیم تراکتور نام برده می‌شود.

گزارش: نیلوفر مژدهی