سه شنبه بیست و ششم تیر ماه

مشکل مالی پرسپولیس در آستانه دربی

در آستانه دربی تهران باشگاه پرسپوليس با بحران مالی سختی رو به رو شده است.

یکی  از مشکلات اخیر باشگاه پرسپولیس فرار رسیدن قسط سوم حق و حقوق بازیکنان و مربیان خارجی این تیم است. پرسپولیس سه مربی و چهار بازیکن خارجی دارد که با آنها توافق کرده که هر دو ماه بخشی از قراردادشان را پرداخت کند. در‌حال‌ حاضر دو قسط از طلب این نفرات پرداخت شده و حالا زمان پرداخت قسط سوم است. این در حالی است که دیاباته هنوز 30 هزار دلار از قسط اولش را دریافت نکرده و چند باری نسبت به این موضوع از باشگاه گلایه داشته است.

با توجه به این که یحیی گل‌محمدی دوست ندارد مهاجمانش قبل از دربی درگیر مسائل مالی شوند باشگاه پرسپولیس موظف است طی روزهای آتی حداقل طلب دو مهاجم تیمش را پرداخت کند. از طرفی در آستانه دربی و لزوم ارتقا شرایط روحی و روانی بازیکنان این انتطار می‌رود که باشگاه  پرسپولیس تا قبل از دربی پرداختی به مربیان و بازیکنان داخلی هم داشته باشد‌ این در حالی است که بر اساس شنیده‌ ها فعلا پولی در حساب نیست و شاید آنها باید تا نیم ‌فصل صبر کنند. البته باشگاه پرسپولیس تا کنون 30 درصد از قرارداد بازیکنانش را پرداخت کرده و طبق قرارداد باید تا نیم ‌فصل دریافتی سرخپوشان را به 50 درصد برساند. از این رو فعلا بازیکنان پرسپولیس اعتراضی نکردند اما توقع دارند در آستانه دربی به بهانه ‌ای شارژ روحی شوند.

به نظر می‌رسد درویش به خوبی از این موضوع آگاه است. از این رو با وجود این که می‌داند فعلا بازیکنان نمی‌توانند توقعی از او داشته باشند اما در تلاش است تا پولی تهیه کند و هم قسط بعدی قرارداد خارجی ‌ها را پرداخت کند و هم بازیکنان داخلی را از نطر روحی ساپورت کند.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس وقتی باشگاه را از مجید صدری تحویل گرفت می‌دانست بدهی زیادی دارد. با این حال چون توقع داشت در این شرایط بحرانی، اسپانسر به دادش برسد و این اتفاق رخ نداد با مشکل رو‌ به ‌رو شد.

اپراتور حامی مالی باشگاه پرسپولیس متذکر شده است که زودتر از هفته سیزدهم امکان پرداخت به این باشگاه را نخواهد داشت. این یعنی درویش نمی‌تواند قبل از دربی روی کمک اسپانسر حساب کند. از این رو شنیدیم وی در تلاش است تا با قرص کردن پول فعلا مشکل مالی باشگاهش را حل کند تا زمان پرداخت اسپانسر فرا برسد.

گزارش: نیلوفر مژدهی