سه شنبه بیست و ششم تیر ماه
چند می گیرید سوت بزنید؟

دستمزد فغانی 85 هزار دلار!

فدراسیون جهانی فوتبال از زمان جام جهانی 2018 روسیه، ترتیبی داده است که هر داور رقم 70 هزار دلار به ‌عنوان دستمزد پایه بابت قضاوت در جام جهانی دریافت کند.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: فیفا همچنین مقرر کرده است که هر کمک داور برای اولین بار در تاریخ این رقابت‌ها مبلغ 25 هزار دلار به‌عنوان دستمزد پایه برای حضور در جام جهانی دریافت کند.

به غیر از دستمزد اولیه خود به ازای سوت زدن در هر بازی مرحله گروهی هم سه دلار دستمزد می‌گیرد و برای قضاوت در هر دیدار مراحل حذفی یا فینال نیز 10 هزار دلار به رقم اولیه اضافه می‌شود. یک داور موفق در صورتی که بتواند تمام بازی‌های جام از جمله فینال را قضاوت کند، می‌تواند در طول این مسابقات با احتساب پاداش‌ها تا 300 هزار دلار درآمد کسب کند.

کمک داوران نیز علاوه بر دستمزد پایه 25 هزار دلاری، به ازای حضور در هر بازی مرحله گروهی و حضور در هر بازی مراحل حذفی یا فینال به ترتیب 2500 دلار و 5000 دلار دریافت خواهند کرد و در بهترین حالت ممکن و با احتساب پاداش‌هایی که فیفا در نظر می‌گیرد، می‌تواند 150 هزار دلار نصیب‌شان شود.

کمک داوران چهارم نیز به ازای حضور در هر بازی مرحله گروهی و حضور در هر بازی مراحل حذفی یا فینال به ترتیب 2500 دلار و 5000 دلار دریافت خواهند کرد و آنها نیز در بهترین حالت می‌توانند 150 هزار دلار از حضور در این تورنمنت به دست بیاورند.

داوران فناوری کمک داور ویدئویی (VAR هم بابت حضور در هر بازی مرحله گروهی و حضور در هر بازی مراحل حذفی یا فینال به ترتیب 3000 دلار و 5000 دلار دریافت خواهند کرد و در بهترین حالت می‌توانند به مجموع دستمزد 175 هزار دلاری برسند.

علیرضا فغانی داور سرشناس کشورمان که در این دوره از رقابت‌ها دو بازی در مرحله گروهی (دیدار برزیل - صربستان و دیدار پرتغال - اروگوئه) را سوت زد، طبق این فرمول حداقل با دریافت 85 هزار دلار از این مسابقات خارج شد. همچنین محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری که به‌عنوان دستیاران اول و دوم فغانی را در این دو بازی همراهی کردند، هر کدام 30 هزار دلار به حساب‌شان واریز می‌شود.