دوشنبه بیست و پنجم تیر ماه

کارگری رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان شد

هفتمین مجمع انتخابات کمیته ملی پارالمپیک برای تصدی پست ریاست این کمیته امروز سه شنبه ۲۲ آذر به ریاست محمود خسروی وفا و با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در تالار کمیته ملی پارالمپیک آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: محمد شروین اسبقیان، محمد پولادگر، محمدرضا مظلومی،‌ غفور کارگری و جلیل کوهپایه زاده ۵ کاندیدای حاضر  برای تصدی پست ریاست کمیته ملی پارالمپیک بودند که پیش از آغاز مجمع، محمدرضا مظلومی، شروین اسبقیان و محمد پولادگر از شرکت در انتخابات برای تصدی پست ریاست انصراف دادند.

در ادامه رای گیری انجام شد که غفور کارگری با کسب ۳۹ رای  از ۵۰  رای ماخوذه به مدت ۴ سال رییس کمیته ملی پارالمپیک شد. جلیل کوهپایه زاده نیز ۱۰ رای کسب کرد و یک رای نیز باطل بود.

پیش از رای گیری محمد تابع دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک گفت: اعضای مجمع براساس اساسنامه ۵۳ نفر هستند که با عدم حضور سینا کلهر، مرتضی نجفی و قاسم قاسمی تنها ۵۰ نفر اعضای حاضر در مجمع حق رای دارند.

وی افزود: فدراسیون‌ هایی که با سرپرست اداره می شوند باید نماینده‌ای از سوی هیات رئیسه فدراسیون به ما معرفی می کردند که فدراسیون دوچرخه سواری و بدمینتون این تاییدیه را ارسال کردند و تنها از بین فدراسیون ها، سوارکاری به دلیل تغییراتی که داشته و سرپرست جدید برای این فدراسیون انتخاب شده است و با توجه به این که هیات رئیسه این فدراسیون هنوز آغاز به کار نکرده، در صورت تایید اعضای مجمع در انتخابات حق رای خواهد داشت‌.