سه شنبه بیست و ششم تیر ماه
تهران آماده قدیمی ترین جشنواره بین المللی فجر

بدمینتون بازان 29 کشور در راه ایران

نشست خبری سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون فجر امروز با حضور سرپرست، دبیر و نایب رییس زنان فدراسیون برگزار شد.

به گزارش البرز ورزشی ، محمدرضا پوریا سرپرست فدراسیون بدمینتون در این نشست خبری در مورد مسابقات جام فجر گفت: نگاه فدراسیون بدمینتون این بود که همچنان مسابقات فجر ادامه یابد. آن زمان من دبیر بودم و بعد از آن ۳۰ سال است که در این فدراسیون حضور دارم. جایزه این مسابقات دلاری است و باید هر سال مقداری به آن اضافه می‌شد. سال گذشته به آخرین حد خود رسید که ۲۵ هزار دلاری بود.  امسال جایزه ۱۵ هزار دلار را برنامه ریزی کرده‌ایم.

سرپرست فدراسیون گفت: ۲۹ کشور در این مسابقات حضور دارند. فکر می‌کنم بزرگترین مسابقات در کشور را این فدراسیون انجام می‌دهد. این نگاه خوبی برای فدراسیون جهانی بود و دید که در یک زمان خاصی هم انجام می‌شود. در این‌مسابقات ورزشکارانی از هند، آذربایجان، برزیل، پرتغال، اسلواکی، مالزی، اردن، اندونزی، قزاقستان، کانادا، چین‌تایپه، سریلانکا، ویتنام، مالت، لهستان، فیلیپین، عراق، دانمارک، نپال، چین، هلند، مجارستان، پرو، ترکیه، بلغارستان و مالدیو حضور دارند. تعداد شرکت کننده آقا ۱۳۳ و زنان ۱۰۱ نفر و در مجموع ۲۷۳ نفر است. ورزشکاران زیادی با رنک زیر ۱۰۰ در این مسابقات حضور خواهند داشت.

پوریا افزود: ۳۱ دوره تجربه برگزاری این مسابقات را دارم. قبل از این‌ مسابقات ۷ سال هم مسابقاتی تحت عنوان شهدا را برگزار می‌کردیم و تجربه زیاد است. همه تلاش می‌کنند تا این مسابقات به خوبی برگزار شود.

او در مورد ویزا گرفتن بازیکنان خارجی گفت: در این موضوع با مشکل برخورد نکردیم و همه آسیایی و یا اروپایی‌ها ویزا گرفتند و خواهند آمد.

پوریا در مورد برگزاری انتخابات این فدراسیون گفت: به هر حال برنامه انتخابات روتین انجام شده است و ۳ یا ۴ نفر از کاندیداها تایید نهایی شده اند. بعد از جام فجر هیات رئیسه تشکیل جلسه خواهد داد و تاریخ برگزاری انتخابات را مشخص می‌کنیم. هیات رییسه نظرشان این بود که بعد از مسابقات جام فجر این کار انجام شود.

سرپرست فدراسیون در ادامه گفت: ثریا آقایی ۱۲ دوره در جام فجر حضور داشت. این حضور در رنکینگ او تاثیر گذاشت. مسابقات جام فجر ۳ یا ۴ میلیارد هزینه دارد اما اعزام بیش از ۲۰ نفر به مسابقات خارجی بیش از ۱۰ میلیارد هزینه دارد. دو سال گذشته ما به آسیای میانه آمدیم. ۱۰ سال قهرمان غرب آسیا بودیم و در آسیای میانه هم قهرمان شدیم. ما در جام فجر نگاه بین‌المللی داریم تا بازیکنان در سطح بالاتری کار کنند.