سه شنبه بیست و ششم تیر ماه

گشتی در دنیای توپ گرد

سردار آزمون که این روز ها بحث عروسی و ازداواجش بر سر زبان ها افتاده است در بوندسلیگا می ماند، ملی پوش فوتسال ایرا نیز گلزنی می کند اما عجیب ترین خبر مربوط به شعار علیه مربی ایرانی شاغل در برزیل و برکناری او اهم خبر های برون مرزی مزتبط با فوتبال ایران است که می خوانید.

به گزراش پایگاه خبری البرز ورزشی: سردار آزمون طی هفته گذشته هدف نقل و انتقالاتی چند باشگاه در روسیه و ترکیه قرار داشت. آزمون که از تیم مارسی فرانسه هم پیشنهاد داشت، در نهایت اعلام کرد که قصد دارد در بایر لورکوزن بماند و به کارش در بوندس لیگا ادامه بدهد.

باوجود اعلام موضع شفاف مهاجم تیم ملی ایران اما هنوز خبرهایی از علاقه تیم های روسی به این بازیکن منتشر می شود. روز شنبه ایوان کارپوف یکی از خبرنگاران روسی در کانال تلگرامی خود مدعی شد باشگاه لوکوموتیو مسکو با آزمون مذاکراتی داشته است.

به گفته این کارپوف، آزمون این مذاکرات را تا روز ۱۰ فوریه (۶ روز دیگر) به حالت تعلیق در آورده است.

* تیم فوتبال اتلتیکو کامرشیال برزیل یک تیم منطقه است و در لیگ دسته دوم ایالت پیائو بازی می کند. این تیم در این رقابت ها که با حضور هشت تیم برگزار می شود شرایط خوبی ندارد و بعد از شش هفته، تنها سه امتیاز کسب کرده است.

نکته قابل توجه اتلتیکو کامرشیال برای هواداران فوتبال ایران انتخاب یک مربی ایرانی بود. این تیم پس از کسب نتایج ضعیف با ژوزه کارلوس آمارال، این مربی را اخراج کرد و روز ۳۱ ژانویه از انتخاب کوشا دلشاد مربی ایرانی خبر داد. دلشاد که از سال ۲۰۱۴ در برزیل و در تیم های پایه و کم نام و نشان فعالیت کرده است، تنها یک روز در اتلتیکو کامرشیال دوام آورد و ساعات عجیبی را تجربه کرد.

اتلتیکو روز پس از انتخاب مربی ایرانی به مصاف تیم ریور رفت و با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد.

بر اساس گزارش وب سایت revistaforum برزیل، شعارهای بیگانه هراسی هواداران اتلتیکو علیه کوشا دلشاد و تروریست خطاب کردن این مربی ایرانی باعث شد تا دلشاد کمتر از دو روز کار در تیم جدید، از سمتش استعفا بدهد.

* تیم فوتسال پالما در هفته نوزدهم لیگ فوتسال اسپانیا، مهمان کوردوبا بود و توانست با نتیجه ۵ بر ۴ این تیم را شکست دهد.

طیبی در دقیقه ۴، نخستین گل تیمش را به ثمر رساند و در دقیقه ۴ نیمه دوم نیز گل دومش را در این دیدار وارد دروازه کوردوبا کرد.

پالما با این پیروزی ۴۰ امتیازی شد و در رده دوم جدول رده‌بندی قرار گرفت