دوشنبه بیست و پنجم تیر ماه

روز صلح و فوتبال به یاد شهدای چوار

فدراسیون پیشنهاد نامگذاری روز ۲۳ بهمن، روز بمباران زمین چوار را با عنوان روز «صلح و فوتبال» را از طریق دپارتمان مسئولیت اجتماعی و نظارت دبیرکل فدراسیون به شورای فرهنگ عمومی ارائه داده و امیدواریم این طرح به زودی تصویب شود.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: رئیس فدراسیون فوتبال در دیدار با استاندار ایلام، با ذکر این نکته که دختران فوتبالیست و فوتسالیست ایلامی سهم مطلوبی در تیم‌های ملی دارند گفت: این برای استان ایلام‌ یک افتخار است و نشان‌دهنده ظرفیت بالای منابع انسانی است. با این وجود توسعه فوتبال نیازمند مدیریت بودجه‌ای بسیار دقیق است.

در ابتدای این نشست، دکتر حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام با عرض خیر مقدم به هیات اعزامی از فدراسیون فوتبال گفت: قدردان شما عزیزان هستم که به پاسداشت سالگرد حادثه زمین چمن چوار به این استان تشریف آوردید. این حادثه غمبار هر انسانی را سوگوار می‌کند.

وی گفت: این استان ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارد اما لازم است به آن یک نگاه ویژه شود، حضور شما را به فال نیک می‌گیریم تا به توسعه صنعت فوتبال کمک کنید.

درهمین حال، سارا فلاحی و علی اکبر بسطامی، دو نماینده استان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی توقعات و انتظارات خانواده فوتبال استان را ابراز کردند.

ضمن اینکه، محمدرضا ساکت عضو هیات رئیسه فدراسیون هم در این نشست پیشنهاداتی چون ساخت یادمان شهدای چوار، تهیه کتاب و مستندات دو زبانه واقعه چوار، برگزاری مسابقه به یاد بود این روز و میزبانی موزه سپاهان از مستندات این واقعه را ارائه کرد.

در انتهای این نشست رئیس فدراسیون، پیراهن تیم ملی را به استاندار ایلام اهدا کرد.

هیات اعزامی فدراسیون برای نخستین بار به منظور پاسداشت سی‌وششمین سالگرد شهادت ۱۵ تن از حاضران زمین چمن چوار به استان ایلام سفر کرده‌اند.