دوشنبه یکم مرداد ماه

دوچرخه سواری از برزخ خارج شد!

مجمع انتخاباتی فدراسیون دوچرخه‌سواری با حضور اعضا در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. 

محمد پولادگر به عنوان نماینده وزارت ورزش و مناف هاشمی به عنوان نماینده دبیرکل کمیته ملی المپیک در این مجمع شرکت کردند و ریاست مجمع بر عهده پولادگر بود.

این انتخابات هفت کاندیدا داشت که در پایان رسول هاشم کندی با کسب ۲۸ رای از  ۵۳  آرای ماخوذه به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد. 

محمد بابایی، حمیدرضا پارسی‌منش، محمود ترابی گودرزی، محمد میرابوطالبی، افشین داوری لطف‌آبادی، رسول هاشم کندی اسدی و محمد صانعی کاندیدای انتخابات بودند که میرابوطالبی و ترابی گودرزی پیش از شمارش آرا انصراف دادند..

به جز هاشم کندی که با ۲۸ رای رئیس فدراسیون شد، محمد صانعی ۱۴ رای، افشین داوری ۹ رای و محمد بابایی ۲ رای داشتند و آرای حمیدرضا پارسی‌منش صفر بود.

اُنکار سینگ دبیرکل‌کنفدراسیون دوچرخه‌سواری آسیا به صورت آنلاین بر انتخابات ایران نظارت کرد. فرید فتاحیان مسئول امور بین الملل کمیته ملی المپیک و غفور کارگری رییس کمیته پارالمپیک نیز در مجمع حضور داشتند، به این ترتیب ورزش دوچرخه سواری بعد از چند سال از بلاتکلیفی خارج شد و انتظار داریم هاشم کندی با شناختی که از امور این ورزش دارد دوچرخه سواری را از برزخ نجات بدهد و با یک عزم ملی و استفاده از صاحب نظران و کارشناسان دلسوز آب رفته را به جوی بازگرداند.

گزارش: عباس اسماعیلی