دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه

والیبال بانوان؛ بازگشت مجدد به مربی ایرانی!

در این رهگذر دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال طی حکمی فاطمه رشیدی را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال زنان تا پایان بازی‌های آسیایی چین منصوب کرد.

فدراسیون والیبال که از چندین سال پیش دنبال مربی خارجی برای هدایت تیم ملی بانوان بود بعد از اینکه از حضور مربی اسلونیایی و الساندرو کمپد لی ایتالیایی ره به جایی نبرد بار دیگر همانند تیم ملی مردان به مربی ایرانی رجوع کرد. هرچه باشد دیگر از این درجا زدن های کنونی بدتر نخواهد شد مشکل والیبال بانوان ما فقط سرمربی تیم ملی نیست!

فاطمه رشیدی متولد سال 1364، دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت تربیت بدنی، از سال 80 تا 92 سابقه بازی در تیم ملی زنان ایران را دارد و به همراه این تیم به عناوین چون مقام هشتم جام ملت‌های آسیا، مقام ششم جام باشگاه‌های آسیا، مقام چهارم مسابقات دانشجویان جهان و مقام دوم مسابقات زنان کشورهای مسلمان دست یافت و در لیگ برتر ایران چهار مقام اولی و چهار مقام دومی را کسب کرده است.

رشیدی در نخستین سال حضور خود در دنیای سر مربیگری والیبال هدایت تیم پیکان را به دست گرفت و در سال 1400 و 1401 موفق به کسب مقام چهارم و اول رقابت‌های لیگ برتر زنان ایران شد. وی از زمان حضور الساندرا کمپدلی فعالیت خود را در تیم ملی به عنوان مربی آغاز کرد و همراه این تیم مقام نایب قهرمانی مسابقات والیبال زنان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را به دست آورد.

رشیدی سابقه حضور در دانشگاه صنعتی شریف در سمت استاد را هم دارد و سابقه حضور به عنوان نماینده کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال در مسابقات نونهالان (سال 95 و 96) و مسابقات آموزش و پرورش کل کشور (سال 96 و 97) راهم دارد.

امیدواریم کاپیتان سابق تیم ملی والیبال هدایتگری موفق برای والیبال بانوان کشور ما باشد.

گزارش: ج - دوستدار