دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه

قضاوت باقری در گرند اسلم چین

فدراسیون جهانی تکواندو از داور بین المللی کشورمان دعوت کرد تا برای قضاوت در مرحله نخست رقابت های گرند اسلم به چین سفر کند.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: پس از برگزاری کمپ تمرینی داوران المپیک در قاره آسیا و انتخاب 18 داور از جمله شهرام اربابی و معصومه باقری برای نامزدی قضاوت در بازی های المپیک 2024 پاریس، فدراسیون جهانی روز گذشته با ارسال نمابری به تهران باقری را برای قضاوت در مسابقات گرنداسلم به چین دعوت کرد.

بر اساس برنامه فدراسیون جهانی، تمامی داورانی که نامزد قضاوت در بازی های المپیک می باشند، می بایست در سال 2023 در مسابقات مختلف از جمله گرنداسلم، گرندپری، قهرمان جهان و ... قضاوت کنند و در نهایت پس از ارزیابی عملکرد، 26 داور به پاریس دعوت خواهند شد.

رقابت های گرند اسلم یکی از مسیرهای کسب سهمیه المپیک است که نفرات اول رنکینگ اختصاصی آن به صورت مستقیم سهمیه حضور در المپیک را کسب خواهند کرد. بر همین اساس فدراسیون جهانی 2 مرحله از این مسابقات را برنامه ریزی کرده است که مرحله نخست آن 10 و 11 فروردین ماه( 30 و 31 مارس) برگزار می شود و مرحله دوم  نیز اواخر سال 2023 برگزار خواهد شد که نفرات برتر در مجموعه 2 مرحله جواز حضور در المپیک را دریافت می کنند.