سه شنبه بیست و ششم تیر ماه

عجایب و غرایب فوتبال بانوان

عجایت و غرایب ورزش کشور ما اینبار به تیم فوتبال ملی بانوان رسید.

به گزارش پایگاه خبری البرز وزرشی: تیمی که باید برای مسابقات مهم پیشرو آماده شود اما به نظر می رسد که فوتبال بانوان سر دراز دارد که به گوشه هایی از این قبیل مسائل اشاره می کنیم.

درحالی از تیم شهرداری سیرجان که فصل را با رتبه سومی به پایان رسانده است، ۱۲ بازیکن به این اردو فراخوانده شدند که از تیم نخست جدول یعنی خاتون بم که چند هفته پیش از اتمام مسابقات قهرمانی خود را مسجل کرده بود و با کسب ۹ قهرمانی، پُر افتخارترین تیم فوتبال زنان ایران است، تنها ۶ بازیکن به اردو دعوت شده‌اند و از تیم سپاهان هم که فصل را با نایب قهرمانی به اتمام رساند ۴ بازیکن در این لیست حضور دارند! تعدد حضور بازیکنان سیرجانی این شائبه را ایجاد می‌کند که حضور مریم جهان نجاتی به عنوان دستیار مریم آزمون در تیم ملی که سرمربی سابق شهرداری سیرجان است، سبب حضور ۱۲ بازیکن از این تیم در لیست شده است. این اعتراضی است که مربیان تیم‌های مختلف در طول فصل نسبت به لیست تیم ملی در ادوار مختلف داشته‌اند.

بر اساس گزارش ورزش سه، خارج از لیست نفرات دعوت شده، مربی دروازه‌بانان تیم ملی یک نکته مبهم دیگر در اردوی تیم ملی زنان است. فاطمه عزیزی با ۲۷ سال سن که در حال حاضر دروازه‌بان تیم زارع باطری سنندج است به عنوان مربی دروازه‌بانان در کنار آزمون حضور خواهد داشت و به دروازه‌بانانی مثل زهرا خواجوی و عارفه سیدکاظمی تمرین خواهد داد! این درحالی است که شنیده می‌شود زهره کودایی، دروازه‌بان باتجربه تیم سپاهان، در اعتراض به انتخاب عزیزی به عنوان مربی گلرهای تیم ملی زنان، انصراف خود را از حضور در اردو اعلام کرده است!
نکته دیگر این است که رها یزدانی، دیگر گلر دعوت شده به اردوی تیم ملی، متولد سال ۶۳ است و با این حساب ۱۱ سال از مربی خود یعنی فاطمه عزیزی بزرگ‌تر است!

کته دیگر در خصوص لیست اعلامی، عدم حضور بازیکنانی چون الهام فرهمند، گلنوش خسروی، سارا ظهرابی، مونا حمودی، عاطفه رمضانی، زهرا علیزاده و… است، این درحالی است که این بازیکنان در فصل گذشته، عملکرد درخشانی در دو تیم سپاهان و خاتون بم داشته‌اند و سبب کسب نتایج درخشان و قرار گرفتن این دو تیم در رتبه اول و دوم جدول شدند.

اسامی بازیکنان دعوت شده به شرح زیر است:

زهرا قنبری، زهرا سربالی، زینب عباسپور از تهران

زهرا خواجوی از همدان

بهناز طاهرخانی از قزوین

نگین زندی، سحر رمضانی، رقیه جلال نسب از خوزستان

سمانه چهکندی، مطهره دانش آموز از خراسان رضوی

محدثه زلفی از البرز

افسانه چترنور از زنجان

شبنم بهشت از کهکیلویه و بویراحمد

فاطمه امینه برازجانی از بوشهر

حدیثه بساط شیر، فاطمه یوسفی از ایلام

فاطمه مخدومی از کردستان

ملیکا متولی، رها یزدانی، شقایق روزبهان از مازندران

عارفه سیدکاظمی، هستی فروزنده از کرمان

فاطمه شبان، هاجر دباغی، فاطمه عادلی، انیس دشتیان پور از اصفهان

ثنا صادقی از کرمانشاه

ملیکا محمدی، مبینا خدادادی از فارس

اسماء نظری از آذربایجان شرقی

سپیده نزهتی از گیلان