سه شنبه بیست و ششم تیر ماه

سرخابی‌ ها منتظر تایید شرکت آلمانی

چالش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای اخذ مجوز حرفه‌ای روند خوبی را پیش گرفته است.

اخیرا نمایندگان فدراسیون، اعضای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در ایران به‌همراه نمایندگان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از شرایط ورزشگاه آزادی بازدید کردند. اگرچه هنوز این ورزشگاه درحال رفع مشکلات خود روی سکوها، ایمن‌سازی، تعویض کابل و... است اما شرایط نسبتا مساعدی برای گرفتن مجوز حرفه‌ای دارد.

ورزشگاه آزادی الزاماتی که باید را برای گرفتن مجوز حرفه‌ای تقریبا نهایی کرده و فقط چند مورد باقی‌مانده که آنها تا زمان باقی‌مانده در خرداد ماه رفع خواهد شد. از طرفی زمین چمن آزادی شرایط گرفتن مجوز حرفه‌ای را دارد و حداقل در سال‌جاری مشکلی وجود نخواهد داشت.

از آنجا که هرسال کمیته صدور مجوز حرفه‌ای شرایط جدیدی را برای باشگاه‌ها درنظر می‌گیرد، ممکن است برای سال بعد درمورد زمین چمن نیز شرایط جدیدی را درنظر بگیرند از این رو باید خود را به روز نگه داریم‌.

در صورتی که کمیته صدور مجور حرفه‌ای داخل امکانات ورزشگاه آزادی را تایید کند، نمایندگان شرکت آلمانی راهی ایران شده و آخرین بازدید را از این ورزشگاه به‌عمل خواهند آورد؛ چراکه تایید اصلی باید توسط این شرکت صورت گیرد .چون کنفدراسیون فوتبال آسیا با این شدکت قرارداد داشته و همکاری می‌کند.

دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ورزشگاه آزادی را به‌عنوان محل بازی‌های خانگی خود به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای معرفی کرده‌اند و از این رو این مجموعه باید همه ایرادات خود را تا خردادماه برطرف کند تا دو باشگاه در این مورد برای گرفتن مجوز حرفه‌ای با مشکل رو‌به‌رو نشوند.

گزارش: نیلوفر مژدهی