چهارشنبه سوم مرداد ماه

آزمون: با پرس نفر به نفر پیروز شده ایم

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان می گوید همه عوامل فوتبال زنان کشورم در این صعود نقش بسزایی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: مریم آزمون درباره عملکرد شادگرانش در این رقابتها گفت: در ابتدا جا دارد از میزبانی کشور میانمار تقدیر و تشکر کنم. ما دو بازی فوق العاده با تیم میانمار انجام دادیم. همه عوامل فوتبال زنان کشورم در این صعود نقش بسزایی داشتند. با پشتیبانی و حمایت هایشان باعث شدند  ما از این مرحله صعود کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: ما زمانی که پا به این مسابقات گذاشتیم، به این نکته آگاه بودیم که تیم میانمار چه به لحاظ تاکتیکی و چه به لحاظ بدنی تیم بسیار خوب و با برنامه ای است. این تیم برای تمام دقایق بازی برنامه ریزی داشت. ما هم با آنالیزی که روی تیم داشتیم و در این چند روز با بچه ها این موارد را مرور کردیم. بازیکنانم بسیار خوب و با انگیزه در این دو بازی ظاهر شدند و هر آنچه که در ما تمرینات و جلسات فنی به آنها یادآوری کرده بودیم به اجرا گذاشتند. از بازیکنان خواسته بودیم که در میانه زمین پرس نفر به نفر داشته باشند تا وقتی صاحب توپ می شویم، بتوانیم از  سرعت خوب نگین زندی استفاده کنیم و در ضدحمله ها و ضربات ایستگاهی نتیجه بازی را آنطور که نیاز داشتیم پیش ببریم.

سرمربی تیم ملی در پایان خاطر نشان کرد: در ادامه بازی هم می توانستیم گل دوم را به ثمر برسانیم و با یک آرامش خاطر بازی را ادامه بدهیم. ولی خوب حساسیت بازی خیلی زیاد بود. ما سعی کردیم بازی را کنترل کنیم. واقعاکنترل کردن بازیکنان میانمار سخت بود، چرا که در همه جای زمین پخش می شدند و انواع تاکتیک ها روی تیم ما اجرا می کردند.این بازی هم مثل همه بازیها برای ما تمام شد و این تیم ایران بود که به مرحله بعد صعود کرد. بازیکنان فعل خواستن را صرف کردند. با این صعود این انگیزه را به دختران دادیم که می توانند برابر تیم های قوی هم خیلی خوب بازی کنند. آنچه مسلم است برای مرحله بعد با آمادگی بهتری جلوی تیم ها ظاهر خواهیم شد.