شنبه پنجم خرداد ماه

اصلانی: لیگ کشتی در قبضه محسن کاوه است

کشتی گیران بدون نظر محسن کاوه اجازه حضور در تیم های لیگ کشتی را ندارند.

محمد اصلانی عضو اسبق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به دخالت های محسن کاوه در لیگ کشتی این اقدام را با توجه به مسئولیت های مدیر تیم های ملی سو استفاده از موقعیت عنوان کرد.

وی اظهار داشت: کاوه نه تنها مدیریت تیم های ملی رده های سنی مختلف را بر عهده دارد بلکه سرمربی تیم جوانان نیز هست به همین دلیل هر کشتی گیری که قصد داشته باشد با تیمی قرارداد ببندد بدون نظر کاوه ممکن نیست. به عنوان مثال در لیگ دسته یک جوانان و امید می توانند کشتی بگیرند اما چون نفرات این دو رده سنی زیر نظر کاوه هستند در نتیجه هیچکدام از آنها بدون نظر وی نمی توانند با تیم های مختلف قرارداد ببندند.

مربی پیشین تیم ملی نوجوانان در ادامه تاکید کرد: از رییس فدراسیون کشتی تقاضا داریم مانع دخالت های بیش از اندازه کاوه در امور لیگ شود. حرف ما این است که اگر  کاوه خیلی دوست دارد تیمداری کند از مسئولیت های مختلف در تیم های ملی کنارگیری کند و به کار لیگ بپردازد.‌ این حرف من تنها نیست بلکه حرف خیلی از مربیان دیگر هم هست اما آنها بنا به دلایلی از جمله ترس از اینکه ممکن است مورد غضب قرار بگیرند علنی صحبت نمی کنند. نمی شود یک نفر هم در راس تیم های ملی باشد و هم پشت پرده لیگ باشد. چرا نباید کشتی گیران آزاد باشند با هر تیمی که دوست دارند قرار داد ببندند؟

اصلانی افزود: رییس فدراسیون باید در این قضیه دخالت و لیگ را از انحصار افراد در آورد. اینکه فرد یا افرادی پشت پرده برای تیم های لیگ مهره چینی کنند کار خوبی نیست.‌ کشتی گیران تقصیر ندارند می ترسند اگر برخلاف نظر سرمربی و مدیر تیم حرکتی بکنند  به اردو دعوت نشوند یا در ترکیب تیم ملی قرار نگیرند. امیدوارم رییس فدراسیون هرچه زودتر به این مشکلات پایان دهد و امسال شاهد برگزاری لیگ واقعی باشیم.

گفت و گو: احمد دباغ