جمعه بیست و نهم تیر ماه
کشتی قهرمانی وزن 57 کیلوگرم جام جهانی صربستان

شیربچه فریدونکاری رضازاده را مغلوب کرد

میلاد والی زاده شیر بچه فریدونکار در کشتی با رضازاده آذربایجانی خوب شروع کرد و نمایش زیبایی از خود ارائه داد و با نتیجه 8 بر 4 رضازاده را مغلوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: در ادامه رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد، در وزن ۵۷ کیلوگرم میلاد والی زاده در دومین کشتی خود به مصاف رضازاده از جمهوری آذربایجان رفت و در یک کشتی پر افت و خیز و دیدنی به برتری ۷ بر ۴ رسید و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

والی‌زاده پیش از این رضوان کواکس از رومانی را ۴ بر یک شکست داده بود. جوان ۱۸ ساله کشتی ایران برای اولین بار در چنین میدان بزرگی به میدان می‌رود و در کشتی‌های خودعملکرد شجاعانه ای داشت.

اما در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دیداری حساس و نفس‌گیر مقابل زاهد والنسیا از آمریکا ۱۲ بر ۹ شکست خورد. آذرپیرا در سه دقیقه نخست در حالی که ۴ بر صفر عقب بود، با دو خاک و دو بارانداز نتیجه را ۸ بر ۴ کرد و یک امتیاز هم از چلنج آمریکا گرفت. اما در سه دقیقه دوم والنسیا با یک خاک و فتیله بارانداز ۴ امتیاز گرفت و نتیجه ۹ بر ۸ شد. اما آذرپیرا در ادامه دو بار دیگر هم زیر داد و خاک شد تا در نهایت ۱۲ بر ۹ بازنده شود.

ملی‌پوش ایران در دور اول جانگ از کره جنوبی را در یک مبارزه یک طرفه، در ۳ دقیقه و ۴۹ ثانیه با حساب  ۱۱ بر صفر شکست داده بود.

همچنین در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی به مصاف زائوربک سیداکوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه رفت و ۶ بر صفر شکست خورد. امامی پیش از این علی پاشا عمرپاشایف نفر پنجم سال ۲۰۲۲ جهان از بلغارستان را ۶ بر صفر از پیش رو برداشته بود.