شنبه یکم اردیبهشت ماه

کیانی به فینال گرند پری رسید

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم تکواندوی بانوان ایران با شکست حریف عنوان‌دار روس راهی دیدار فینال تورنمنت گرندپری چین شد.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: در ادامه رقابت‌های روز نخست تکواندوی گرندپری چین، ناهید کیانی دارنده مدال طلای جهان و نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم بانوان ایران در دیدار نیمه نهایی مقابل تاتیانا مینینا دارنده مدال های نقره المپیک ۲۰۲۰ توکیو و برنز ۲۰۲۳ جهان از روسیه به میدان رفت و در پایان با نتیجه۲ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد.

کیانی در راند نخست با نتیجه ۱۰ بر ۳ نتیجه را واگذار کرد اما در راند دوم ۹ بر ۶ به پیروزی رسید تا کار به راند سوم و پایانی کشیده شود. راند سوم این مبارزه نیز با نتیجه ۷ بر ۷ به سود نماینده تکواندوی ایران به پایان رسید تا کیانی با کسب این پیروزی راهی فینال شود. کیانی در مرحله نیمه نهایی قهرمانی جهان نیز موفق به شکست ۲ بر صفر این تکواندوکار روس شده بود.

کیانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل فیث دیلون از آمریکا ۲ بر یک به برتری رسید. وی سپس برابر چیالینگ لو دارنده مدال‌های برنز المپیک و ۲ نقره جهان از چین تایپه با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

مهدی حاجی‌ موسایی و ابوالفضل زندی در وزن ۵۸- کیلوگرم، دیگر نمایندگان ایران در روز نخست این رقابت‌ها بودند که با شکست مقابل رقبایشان حذف شدند.