دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه

یک عکس – یک نگاه

وزیر ورزش در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان حضور پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: با اینکه در این روز ها وزارت ورزش نیازمند ساختار سازی و دگرگونی است اما ملی پوشان رشته های مختلف از وزیر ورزش انتظار دارند که موجبات دلگرمی آنها را فراهم سازند. وقت وزیر اما نباید صرف دید و بازدید شود ولی چه کنیم که در اینجا ملاحظات بر شرایط سایه می افکند.

به هرروی کیومرث هاشمی در حاشیه حضور در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: خوشحال هستم که در جمع شما حضور دارم و خسته‌نباشید به شما می‌گویم بابت حضور در مرحله دوم مقدماتی المپیک که در استرالیا برگزار می‌شود. ورزش بانوان در همه رشته‌ها در 10 سال بعد از انقلاب با وقفه‌ای روبه‌رو شد. ورزش بانوان ما در بخش‌های مختلف نسبت به آقایان 10 سال عقب‌تر بود ولی با تلاش‌هایی که در عرصه ورزش بانوان در فدراسیون‌ها صورت گرفته توانستند این وقفه را جبران کنند و با گرفتن مجوز پوشش اسلامی در رقابت‌های بین‌المللی حضور پیدا کنند. الان تقریباً بالای 90 درصد رشته‌های ورزشی در بخش دختران و بانوان می‌توانند در رقابت‌های بین‌المللی حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه  فوتبال یکی از رشته‌های پرطرفدار ورزش ما است که بانوان هم در آن حضور دارند، گفت: اگر بخواهم تاریخچه رشته شما در ورزش کشورمان را بگویم این است که اولین حضور شما در بازی‌های بین‌المللی در بازی‌های المپیک جوانان در سنگاپور بود که با جنجال زیادی روبه‌رو شد. بنده سرپرستی کاروان در آن بازی‌ها را داشتم. ما با مسئولان فدراسیون جهانی فوتبال خیلی بحث کردیم که فوتبالیست‌های دختر ما بتوانند در آن مسابقات حضور پیدا کنند. اولین حضور ما با پوشش اسلامی در آن مسابقات بود.

وزیر ورزش عنوان کرد:  نیاز است که توجه بیشتری از سوی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در بخش‌های مختلف ورزش بانوان در رده‌های سنی مختلف انجام شود.  امیدوارم کسانی که نگاه‌شان نسبت به جمهوری اسلامی زن‌ستیزی است، این نسبت را به کشور ما ندهند و بیایند ببینند که دختران ما در میادین بین‌المللی در تمام رشته‌ها حضور یافته و افتخار کسب می‌کنند. جمهوری اسلامی نسبت به توسعه ورزش بانوان توجه دارد.

هاشمی ادامه داد: از کادرفنی تیم فوتبال بانوان و آزمون به عنوان سرمربی تشکر می‌کنیم که زحمات زیادی کشیدند. همچنین از رئیس فدراسیون فوتبال و نایب‌رئیس بانوان قدردانی می‌کنیم. شاید اگر توقع داشته باشیم که تیم‌مان در المپیک حضور داشته باشد یک مقدار توقع بالایی باشد اما این را در ذهن‌تان داشته باشید که واقعیت این است که اگر فعل خواستن را در ذهن‌تان داشته باشید می‌توانید در هر عرصه‌ای به خواسته‌تان برسید و این ظرفیت در بانوان ما وجود دارد.

به گزارش فارس، در این تمرین مهدی تاج و مریم آزمون گزارشی از آخرین وضعیت این تیم ارائه کرد. پس از این گزارش، وزیر ورزش و جوانان نیز با اشاره به تلاش‌های دختران ورزشکار ایران و موفقیت‌های ورزش زنان ایران در سالهای اخیر، برای این تیم در رقابت‌های پیش‌رو آرزوی موفقیت کرد.

تیم بانوان ایران عصر امروز در دیداری دوستانه به مصاف تیم بانوان ملوان رفت.