شنبه یکم اردیبهشت ماه
تازه های تیم پرسپولیس

چرا رضاییان نتوانست به پرسپولیس بازگردد؟

هنوز دلیل جدایی رامین رضاییان از پرسپولیس وجلوگیری از بازگشت مجدد او بر خیلی ها پنهان مانده است.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: علت جدایی ناگهانی رامین رضاییان از پرسپولیس در دوره یحیی گل‌محمدی،همچنان به عنوان یک راز بزرگ در میان هواداران این تیم باقی مانده است.

 در شرایطی که هواداران  انتظار امضای قراردادی جدید را با ستاره محبوب داشتند، ناگهان دانیال جانشین او شد و رامین به اصفهان رفت.

البته حضور شش ماهه رضاییان در پرسپولیس کم حادثه نبود. از صحبت‌های او در برنامه زنده تلویزیونی که واکنش‌ بازیکنان پرسپولیس را داخل تیم به دنبال داشت تا ماجراهای بعدی که به جدایی رضاییان منجر شد.توضیحات سرمربی قبلی پرسپولیس در این رابطه شنیدنی است.

 رامین خیلی کمک می‌کرد و شرایطش تازه داشت خوب می‌شد اما مصاحبه‌ای کرد که جو را برای ماندنش سخت کرد‌.

 شرایطی که برای ادامه کارش در تیم و رختکن وجود داشت، خیلی سخت بود. در واقع تصمیم شخصی خودم نبود، تصمیم جمعی بود. کسی نیامد به من این حرف را بزند که رامین نباید باشد اما این احساس داخل رختکن و تیم وجود داشت.

سرمربی سابق پرسپولیس ادامه داد: شاید بنده خدا نیتی هم نداشت و تازه هم به ایران آمده بود اما صحبت‌هایی شد که باعث ایجاد اختلاف داخل تیم گردید و باید از این اختلاف جلوگیری می‌شد. هرچند که عملکردش واقعا خوب بود و زمانی که به سپاهان رفت، انقدر خوب بازی کرد که به تیم ملی هم دعوت شد.

در مورد سیدجلال چنین گفته شد: گاهی اوقات مربی به شرایطی می‌رسد که باید تصمیمات بزرگ و سختی بگیرد که شاید خیلی‌ها خوششان نیاید یا باورشان نشود‌، ولی باید گرفته شود. باید از یک مرزی عبور کرد تاپوست اندازی صورت بگیردو شرایط جدیدی را به وجود بیاورد تا انگیزه جدیدی داخل تیم به وجود بیاید‌. شما گواردیولا را ببینید که حتی با وجود اینکه قهرمانی می‌آورد، ۳-۴ بازیکن را کنار می‌گذارد تا انگیزه وجود داشته باشد و بازیکنان فکر نکنند همیشه هستند.

وی افزود: به نظرم یک کار حرفه‌ای و درست است. گرفتن این تصمیمات در ایران خیلی سخت است. شاید هواداران ما مثل هواداران آنها خیلی حرفه‌ای برخورد نکنند. اینجا احساساتی‌تر هستند و بازیکنانی وجود دارند که در دل مردم جا دارند و خاطرات خیلی خوبی برای هواداران ساخته‌اند. وقتی مربی با اینها برخوردی دارد که جو جدیدی به وجود می‌آید، خیلی سخت است، اما ناچار هستی که این تصمیمات را بگیرید.

در مورد مهدوی کیا نیز صحبت قبلی خود را تکرار کرد: من نمی‌گویم تصمیمی که درباره مهدی [مهدوی کیا] گرفتیم، درست بود یا غلط ولی هدف این بود که باز هم مصلحت تیم در نظر گرفته شود.