شنبه یکم اردیبهشت ماه

بلیجنینی و انقلاب در والیبال بلغارستان

قرار است از امسال نمایندگان ملی پوش بلغارستان با قراردادهای پنج ساله همراه شوند تا این تیم در هر مسابقه با قوی ترین ترکیب ممکن بازی کند.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: ملی پوشان بلغارستان نیز می توانند در درازمدت جواز حضور در المپیک 2028 لس آنجلس را کسب کند.  

 

تغییرات بزرگی در تیم ملی مردان بلغارستان در راه است. آنها نه تنها به تغییر روی نیمکت مربیگری که جیانلورنزو بلنجینی جایگزین آن می شود، بلکه به امضای قراردادهای پنج ساله با بازیکنان توسط فدراسیون بلغارستان نیز مربوط می شود. لوبومیر گانف رئیس فدراسیون بلغارستان تاکید کرد: به تمام کسانی که سال گذشته در تیم ملی حضور داشتند، به استثنای تسوتان سوکولوف و تئودور سالپاروف که اعلام کردند از تیم ملی خداحافظی کرده اند، قراردادهای پنج ساله جدیدی ارائه خواهیم داد. قراردادهای غیر اجباری هدف از این قراردادها این است که والیبالیست های بلغارستانی تمایل بیشتری به دفاع از رنگ ملی خود داشته باشند، اگرچه هیچ یک از آنها مجبور به امضای آن نخواهند بود. - قراردادهای اولیه قبلاً برای همه بازیکنانی که مورد علاقه جانلورنزو بلنجینی هستند ارسال شده است. هرکسی که بخواهد عضوی از تیم ملی باشد و به آن کمک کند قرارداد امضا می کند و به بازی برای تیم ملی بلغارستان ادامه می دهد. سکاندار فدراسیون بلغارستان اضافه کرد: هر که آن را نمی خواهد، امتناع  کند اجباری در کار نیست.

در گذشته شرایطی وجود داشت که بهترین بازیکنان والیبال بلغارستان برای تیم ملی بازی نمی کردند. در طول مراحل آماده سازی برای بازی های المپیک 2028 لس آنجلس، چنین مواردی وجود نخواهد داشت. - ما می خواهیم که گروه اصلی والیبالیست ها در طول فصل در تیم ملی بازی کنند. گانف خاطرنشان کرد: در گذشته مواردی وجود داشته که بازیکنی به دلیل ترجیح دادن به تعطیلات با همسرش یا جای دیگری تصمیم به حضور در تیم ملی نداشته است. جهت المپیک لس آنجلس او کتمان نمی کند که هدف بلغارها در سال های آینده بالا بردن سطح تیم به اندازه کافی برای حضور موفقیت آمیز در روند مقدماتی بازی های المپیک بعدی خواهد بود. - هدف بزرگ ما بازی های المپیک 2028 لس آنجلس است. برای واجد شرایط بودن به آن، به یک جایگاه خوب در رده بندی نیاز داریم. لوبومیر گانف نتیجه گرفت که برای موفقیت باید مانند زنبورها کار کنیم.