پنجشنبه سی ام فروردین ماه

تیم ملی به راحتی سوریه را شکست داد

دیدار دوستانه تیم‌های فوتبال ایران و سوریه، سه شنبه ۱۰ فروردین، در ورزشگاه آزادی برگزار شد که در پایان تیم ملی کشورمان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید.

تیم ملی فوتبال کشورمان در سومین دیدار دوستانه‌اش با هدایت دراگان اسکوچیچ به سومین برد خود دست یافت تا با روحیه‌ای مضاعف آماده دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی سوریه از ساعت 17:30 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی به میدان رفت که با نتیجه 3 بر صفر به برتری دست یافت. محمدحسین کنعانی‌زادگان در دقیقه 2، سردار آزمون در دقیقه 38 و کریم انصاریفرد در دقیقه 81 گل‌های ایران را وارد دروازه سوریه کردند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی (65 - ابوالفضل جلالی)، جعفر سلمانی (73 - سیامک نعمتی)، احسان حاج‌صفی (65 - امید ابراهیمی)، احمد نوراللهی، علی قلی‌زاده (85 - اللهیار صیادمنش)، وحید امیری (85 - امید نورافکن)، سردار آزمون (73 - کریم انصاریفرد) و مهدی طارمی به میدان رفت.

موعود بنیادی‌فرد قضاوت این دیدار دوستانه را بر عهده داشت.

نیمه اول
دقیقه 2: 
کرنر ارسالی از سوی علی قلی‌زاده با ضربه سر محمدحسین کنعانی‌زادگان وارد دروازه سوریه شد.

دقیقه 5: ارسال توپ به محوطه جریمه سوریه با کنترل توپ از سوی طارمی همراه شد که سردار آزمون را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد، اما او نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و در ادامه مدافعان سرخپوش سوری تن به کرنر دادند.

دقیقه 17: سردار آزمون در محوطه جریمه سوریه در موقعیتی تک به تک با دروازه‌بان این تیم قرار گرفت، اما نتوانست بهره‌ای از این موقعیت ببرد.

دقیقه 24: مواس محمود از تیم سوریه با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 27: سوریه حمله‌ای سریع را روی دروازه ایران طراحی کرد و تا آستانه باز کردن دروازه تیم ملی هم پیش رفت، اما علیرضا بیرانوند از روی خط دروازه توپ را مهار کرد.

دقیقه 38: شروع مجدد علیرضا بیرانوند، مهدی طارمی را در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داد که ابراهیم عالمه دروازه‌بان سوریه مقابل ضربه او واکنش نشان داد، اما در برگشت سردار آزمون موفق به باز کردن دروازه این تیم شد.

دقیقه 45: پرس قوی ملی‌پوشان ایران در میانه میدان، خطری دیگر را روی دروازه سوریه ایجاد کرد. توپی که با چهار مهاجم ایران مقابل دو مدافع سوریه به مهدی طارمی رسیده بود، در نهایت با ضربه این بازیکن و تأثیرگذاری مدافعان میهمان راهی کرنر شد.

نیمه دوم
دقیقه 49:
 مهدی طارمی با دروازه‌بان سوریه تک به تک شد که این فرصت را از دست داد.

دقیقه 59: مواس محمود در محوطه جریمه ایران صاحب موقعیت خوبی برای گلزنی شد که البته ضربه محکم او به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 68: ابوالفضل جلالی که در سمت چپ اولین توپ خود را دریافت کرده بود، ارسالی زمینی روی دروازه سوریه داشت که با اشتباه دروازه‌بان این تیم مواجه شد. در ادامه بازیکنان ایران می‌توانستند برای بار سوم دروازه ابراهیم عالمه را باز کنند که سوری‌ها تن به کرنر دادند.

دقیقه 81: کریم انصاریفرد پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که پس از زدن سر توپ و عبور از دو مدافع سوری با یک شوت دروازه این تیم را باز کرد.

تیم ملی فوتبال کشورمان از زمان حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت این تیم، سه دیدار دوستانه مقابل ازبکستان، بوسنی و سوریه داشته که در هر سه مسابقه به پیروزی رسیده است. ضمن اینکه این دیدار دوستانه آخرین آزمون تیم ملی پیش از دیدارهای حساس انتخابی جام جهانی در خرداد ماه بود که ملی‌پوشان کشورمان با کمترین خطا و با بردی سه گله در روز سه‌شنبه مقابل سوریه به پیروزی رسیدند.

 

گزارش: حامد قاسمی عارف