جمعه سی و یکم فروردین ماه
انتقاد رئیس پیشین فدراسیون فوتبال از عزیزی‌ خادم:

یک بچه ۴ساله هم این انتخاب‌ها را نمی‌کند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با انتقاد از انتخاب‌های عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال گفت: یک بچه ۴ساله هم این انتخاب‌ها را نمی‌کند.

داریوش مصطفوی مرد کاردان و مدیرباسابقه فوتبال کشورمان هم از انتصاب های رییس فدراسیون جدید فدراسیون به سطوح آمد و لب به اعتراض گشود. مصطفوی خوب حرف می زند و با منطق و دلیل نقد می کند و باید عزیزی خادم این انتقادات را با جان و دل بپذیرد.

داریوش مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی،‌ درباره انتقاداتی که به فدراسیون فوتبال وارد می‌شود، اظهار داشت: همیشه گفته‌ام کاندیداهای فدراسیون وقتی می‌خواهند رئیس شوند باید اهداف‌شان را بگویند تا همه بدانند می‌خواهند چه‌کاری انجام دهند. من جزو کسانی بودم که تا لحظه آخر از بهاروند حمایت کردم ولی عزیزی خادم را با اینکه مدتی در فدراسیون بوده است، خیلی نمی‌شناختم. او دوره‌ای عضو هیئت رئیسه بوده است و احساس می‌کردم وقتی این‌قدر به‌دنبال ریاست فدراسیون است، حتماً برنامه‌ای دارد.
 

وقتی در فدراسیون کار سیاسی شروع شود تا انتهای آن مشخص است

وی عنوان کرد: یک مدیر باید برنامه داشته باشد ولی من برنامه‌ای در فدراسیون فوتبال نمی‌بینم. اگر برنامه‌ای وجود دارد و من آن را نمی‌فهمم، مقصر من هستم و باید عذرخواهی کنم ولی اگر برنامه‌ها را جامعه هم نمی‌فهمد، دیگر مشکل از جامعه نیست و مقصر رئیس فدراسیون است. در این سال‌ها به‌جز در دوره آقای دادکان که اعضای فدراسیون خیلی سیاسی بودند، کدام رئیس فدراسیون با وزیر امور خارجه ملاقات داشته است؟ وقتی در فدراسیون کار سیاسی شروع می‌شود تا انتهای آن مشخص است.

مصطفوی با اشاره به مسئولیت سخت اداره این فدراسیون یادآور شد: درست است ابتدای کار عزیزی خادم است ولی قبل از انتخابات گفتم رئیس بعدی فدراسیون با اطلاع از وضعیت فدراسیون برای هدایت آن کاندیدا شده است، گفتم کسی که انتخاب می‌شود حق ندارد بعداً از بدهکاری فدراسیون گلایه کند. اگر تیم ملی به جام جهانی نرود، از قبل می‌دانستند که کار تیم ملی سخت شده است و با همین شرایط مسئولیت قبول کردند.

در فدراسیون برنامه‌ای برای شکست عراق و بحرین نمی‌بینم

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال راجع به انتصابات اخیر شهاب‌الدین عزیزی خادم در  فدراسیون فوتبال، گفت: در کشوری که این‌همه آدم بزرگ وجود دارند و می‌توانند به تیم ملی کمک کنند،‌ انتصابات عجیبی انجام شده است. در فوتبال یک کشور همه چیز، در تیم ملی خودش را نشان می‌دهد. باید فوتبال ایران در مسیری قرار بگیرد که بتواند بحرین و عراق را شکست دهد ولی هیچ برنامه‌ای که بتوانیم این اتفاق مهم را رقم بزنیم وجود ندارد یا حداقل من نمی‌بینم.

یک بچه 4ساله هم این انتخاب‌ها را نمی‌کند

مصطفوی تأکید کرد: یک بچه 4ساله هم این انتخاب‌ها را نمی‌کند، ما با کسی تعارف نداریم. آقایی که به‌عنوان سرپرست تیم ملی منصوب شده است می‌تواند آزمون، طارمی، بیرانوند و انصاری‌‌فرد و حاج‌صفی را مدیریت کند؟ آیا بازیکنان، خورشیدی را بهتر می‌فهمند یا زبان اشاره حشمت مهاجرانی و محمد خاکپور را؟ من اصلاً درباره انتصابات فدراسیون حرفی ندارم ولی اگر زمانی کار گیر کرد، حرف‌های زیادی به‌عنوان یک فوتبالی که 60 سال پیش بازیکن تیم ملی بوده دارم و از حق کشورم نمی‌گذرم.

رئیس فدراسیون فوتبال در باغ نیست

رئیس پیشین فدراسیون با بیان اینکه «شأن فوتبال ما خیلی بالاتر از این حرف‌هاست» گفت: با وجود این‌همه آدم‌ بزرگ و پیشکسوت و چهره بین‌المللی که داریم، با این تصمیمات، دستی دستی تیم ملی را از جام جهانی کنار می‌گذاریم، این نشان می‌دهد رئیس فدراسیون فوتبال اصلاً در باغ نیست. همیشه گفته‌ام افراد اول باید کار کنند، بعد آنها را قضاوت کنیم ولی سالی که نکوست از بهارش پیداست.

همه بازیکنان تیم 98 می‌توانند سرپرست تیم ملی باشند

مصطفوی با بیان اینکه «اصلاً توقع این انتخاب‌ها را در فدراسیون فوتبال نداشتم» یادآور شد: عنوان سرپرست تیم ملی باید جایگاه خیلی بالاتری داشته باشد. همه بازیکنانی که در تیم 98 حضور داشتند می‌توانند سرپرست تیم ملی باشند. نیما نکیسا که تحصیل‌کرده است، نمی‌توانست سرپرست تیم ملی باشد؟ واقعاً حشمت مهاجرانی نمی‌توانست به تیم ملی کمک کند؟ ما افراد محترم بسیاری داریم اما از این تصمیمات از خواب می‌پرم، چون دستی دستی همه چیز را از بین می‌بریم.

همه ایرادها را باید به مجمع فدراسیون بگیریم

وی در پایان به تسنیم گفت: شاید انتخاب‌ها تیری در تاریکی است ولی اگر این تیر‌ها به هدف هم بخورد این انتصاب‌ها مورد قبول مردم نیست. باید همه ایرادها را به مجمع بگیریم و با این وضعیت رئیس فدراسیون تا 20 سال دیگر هم معلوم است، تا شکل مجمع عوض نشود همین افراد رئیس می‌شوند. هر کسی که پول دارد و لابی می‌کند رئیس فدراسیون می‌شود. اعتقادم بر این است که این انتصاب‌ها اصلاً در شأن فوتبال نیست. کسانی دنبال این انتصابات هستند که بلد نیستند در فوتبال چگونه کار کنند.