پنجشنبه سی ام فروردین ماه

یحیی گل محمدی: از AFC انتظار بیشتری داشتیم

می‌توانیم بازهم فینالیست آسیا شویم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ضمن گلایه از کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت نحوه میزبانی لیگ قهرمانان آسیا در کشور هند، گفت: باوجود سختی‌ها می‌توانیم سومین حضور در فینال آسیا را تجربه کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی، یحیی گل محمدی در نشست خبری قبل از مسابقه پرسپولیس و الوحده امارات در هفته نخست گروه E لیگ قهرمانان آسیا که بازی‌هایش به طور متمرکز در شهر گوا هند برگزار می‌شود گفت: به همه سلام می‌کنم. خوشحالم که در کشور هند حضور دارم. هرچند انتظار استقبال و شرایط میزبانی بهتری از شهر گوا داشتم. جسارت و شهامتی که تیم گوا برای میزبانی داشت قابل تحسین است اما از مسئولان AFC انتظار بیشتری برای حفظ سلامتی بازیکنان و تمامی اعضای تیم‌ها داشتیم. رسیدن به انتظارات، سخت است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: می‌خواستیم قبل از بازی با الوحده دو جلسه تمرینی داشته باشیم اما تنها یک بار تمرین کردیم. با این حال شرایط تیم خیلی خوب است و بازیکنان نشان داده‌اند مرد روزهای سخت هستند. برای شادی دل هواداران انگیزه زیادی داریم. روزهای سختی در انتظار ما است و باید این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.

گل محمدی درباره عملکرد تیمش ادامه داد: انگیزه خوبی برای موفقیت داریم که منشا آن انرژی‌ای است که هواداران می‌دهند. تیم پر هواداری هستیم که ۴۰ الی ۵۰ میلیون هوادار دارد. همین باعث انرژی ما می‌شود.

وی تاکید کرد: نسلی از بازیکنان جنگنده و فوق العاده در پرسپولیس حضور دارند. فکر می‌کنم شرایط برای رسیدن به سومین فینال لیگ قهرمانان آسیا مهیا است و بازیکنان انگیزه زیادی برای رسیدن به آن دارند. با عبور از سختی‌ها و با روحیه خوب می‌توانیم سومین فینال را هم تجربه کنیم.

سرمربی سرخپوشان درباره شانس صعود این تیم از گروه E لیگ قهرمانان آسیا گفت: اصلی ترین هدف ما در حال حاضر همین است. صعود از این گروه آسان نیست و تمام حریفان ما امکانات خیلی خوبی دارند و آماده هستند. ما هم از لحاظ فوتبالی با شرایط خوبی آمده‌ایم و امیدوار هستیم به عنوان سرگروه صعود کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی، گل محمدی درباره تیم گوا نیز اظهار نظر کرد و گفت: اولین حریف ما الوحده است و تمرکز خود را روی این تیم گذاشته‌ایم. با این حال گوا وقتی به این مرحله رسیده، کار بزرگی انجام داده است و انگیزه‌های زیادی دارند تا موفق شوند. آنها حریف سختکوشی هستند و حتماً کیفیت خوبی داشته‌اند که به این مرحله رسیده‌اند.

او درباره آخرین وضعیت مصدومان این تیم افزود: یکی دو بازیکن داریم که مصدوم شده‌اند اما فکر می‌کنم به زودی به تیم اضافه شوند.

سرمربی پرسپولیس بار دیگر راجع به سلامتی اعضای تیم در کشور هند صحبت کرد و اظهار داشت: قبل از این مشکلاتی داشتیم اما آنچه که الان نگرانش هستیم بحث سلامت بازیکنان در هتل محل اقامت‌مان است. انتظار داشتیم نسبت به سلامتی بازیکنان، مربیان و عوامل برگزاری بازی حساسیت وجود داشته باشد ولی فکر می‌کنم حساسیت خیلی کم است و حباب ایمنی پزشکی در هتل نداریم. از این بابت خیلی نگران هستیم.

 تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا ساعت ۱۹ روز چهارشنبه به مصاف تیم الوحده امارات خواهد رفت. گوا هند و الریان قطر دیگر حریفان پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان هستند که دیدارهایشان به طور متمرکز در شهر گوا هند برگزار خواهد شد.