جمعه سی و یکم فروردین ماه

رای کمیته انضباطی جودو درباره حامد ملک محمدی اعلام شد

کمیته انضباطی فدراسیون جودو، حامد ملک محمدی را به یک سال محرومیت تعلیقی از حضور در جودو محکوم کرد.

 کمیته انضباطی فدراسیون جودو امروز (دوشنبه) در رابطه با اظهارات اخیر حامد ملک محمدی قهرمان سابق تیم ملی جودو در رسانه ها و فضای مجازی تشکیل شد.

آیدین مولازاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون جودو در مورد خروجی تصمیمات جلسه امروز، اظهار کرد: اولین جلسه کمیته انضباطی فدراسیون جودو تشکیل شد و در خصوص مباحث و گزارش های وارده در مورد مصاحبه های وی درباره سوپر لیگ جودو و همچنین اظهارات و مطالب منتشر شده از سوی حامد ملک محمدی در رسانه ها، مورد بررسی قرار گرفت. طبق گزارشات واصله و همچنین اسناد و مدارک موجود، احدی از کادرفنی سابق تیم ملی جودو بزرگسالان پیرو اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا، مطالبی در این خصوص اعلام کرده بود که متاسفانه موجب ایجاد حاشیه، تضعیف روحیه اعضاء‌ تیم ملی در آستانه مسابقات شده است و شبهات سنگینی در افکار عمومی جامعه محترم جودو ایجاد کرده بود.

وی در ادامه افزود: کمیته انضباطی بدون توجه به حواشی و انگیزه های پشت پرده موجود که در جای خود قابل بررسی است، صرفا با استناد به مطالب منتشر شده در فضای مجازی از سوی ملک محمدی تشکیل جلسه داده و با اکثریت آرا حکم بر ابلاغ تذکر کتبی به ایشان با درج در پرونده و همچنین محرومیت از حضور و شرکت در مسابقات یا سایر فعالیت های رسمی جودو به مدت یک سال به استناد بندهای (ب) و (ه) ماده ۲۵ آیین نامه انضباطی فدراسیون جودو داد. همچنین با توجه به سوابق ورزشی و فعالیت های نامبرده در عرصه جودو نیز اعلام گذشت رئیس محترم فدراسیون جودو از مطالب منتشر شده در خصوص شخص ایشان و همچنین توجه به برخورد مشوقانه، طبق نظر اعضاء محترم محکومیت بند(ه) ماده ۲۵ مبنی بر محرومیت از حضور و شرکت در مسابقات و سایر فعالیت های رسمی جودو به مدت یک سال در مدت زمان فوق به حالت تعلیق در آمده و چنانچه تخلف جدید یا موارد مشابه‌ مجددا از ایشان مشاهده گردد، مفاد این رای نیز در خصوص ایشان ساری و جاری خواهد بود.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون جودو در پایان، گفت: تلاش فدراسیون و کمیته انضباطی صیانت از اخلاق، قانون و اداب و منش پهلوانی در کنار دستاوردهای قهرمانی بوده و امیداریم شاهد رشد و گسترش روز افزون این رشته در بین جوانان باشیم.

آرش میراسماعیلی، صدیقه کعبی زاده رئیس و دبیر فدراسیون جودو، مولازاده رییس کمیته انضباطی، نماینده وزارت ورزش و جوانان، بازرس فدراسیون، مسول کمیته مربیان فدراسیون، دبیر کمیته داوران فدراسیون و حراست فدراسیون در این جلسه حضور داشتند.