جمعه سی و یکم فروردین ماه

AFC: پرسپولیس غول واقعی بازی‌های آسیایی است

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه دیدار پرسپولیس مقابل گوا، تمجید ویژه‌ای از شاگردان گل‌محمدی کرد.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به نکات قابل توجه هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد که در بخشی از آن آمده است:

 سخت‌ترین آزمون گوا تا به‌حال 

گوا در اولین حضور خود در مسابقات قاره‌ای، شباهتی به تیمی ترسو ندارد. تیم جنوب غربی هند تاکنون دو تساوی بدون گل مقابل الریان و الوحده کسب کرده و دیراج سینگ دروازه‌بان گوا در فُرمی عالی قرار دارد. دو کلین‌شیت متوالی شروعی فوق‌العاده در لیگ قهرمانان است و گوا حالا به دنبال زدن اولین گل خود است. تیم سوپرلیگ هند مقابل غول حقیقی بازی‌های آسیایی به میدان می‌رود.

آنها آماده دیدار با تیمی می‌شوند که پس از دو پیروزی و آغازی بی‌نقص، شرایطی هیجان‌انگیز دارند و صدرنشین گروه E هستند. پرسپولیس در دیدار روز سه‌شنبه شانس بیشتری برای بردن دارد، اما گوا هم از امتیاز بازی در خانه خود بهره می‌برد. تازه‌واردان گوا تلاش می‌کنند در ادامه عملکرد بهتری داشته باشند و اگر مقابل رقیب ایرانی خود شگفتی بیافرینند، گره گروه باز می‌شود. سومین کلین شیت با اولین گل، چنین چیزی را برای گوا به ارمغان می‌آورد.

اولونگا و قایدی، مردان کلیدی در تقابلی جذاب

الدحیل با 40 موقعیت در چارچوب در دو بازی اول، از این حیث در رتبه اول مسابقات از این حیث قرار دارد که 28 شوت آن مقابل الاهلی بود. هرچند ترکیب دروازه‌بانی عالی توسط محمد الاویس و ضربات پایانی بی‌فایده باعث شد الدحیل فقط یک امتیاز بگیرند. بازیکن زیرک جدید الدحیل یعنی میشائیل اولونگا، فصل گذشته آقای گل لیگ ژاپن شد. او در بازی اول تیمش مقابل الشرطه تعیین‌کننده بود و مقابل الاهلی 12 شوت در چارچوب دروازه حریف زد که موفق شد اولین گل خود را در لیگ قهرمانان به ثمر برساند.

صدرنشین گروه C یعنی استقلال هم با هشت گل و دو پیروزی پیاپی، بسیار تماشایی پیش می‌رود و حداقل دوبرابر سایر تیم‌های گروه به برتری رسیده است. کلید این شرایط استقلال، هافبک تهاجمی این تیم یعنی مهدی قایدی است. این بازیکن 22 ساله پیش از پاس گل زیبای خود به محمد نادری مقابل الشرطه، دو گل به الاهلی زد و پنج فرصت گلزنی ساخت.

قایدی استعدادهای خود را در رقابت‌های سال 2020 نشان داد و به نظر می‌رسد این بار از سال گذشته هم بهتر است. الدحیل که دو امتیاز کمتر از صدرنشین گروه C دارد، چهارشنبه قطعاً به این موضوع فکر می‌کند که نباید شکست بخورد و به نظر می‌رسد دیداری تهاجمی رقم بخورد. دو تیم در این مسابقه چشم به درخشش اولونگا و قایدی دارند.