دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه

هاشمیان: ایرانی ها در شرایط سخت دست به کارهای بزرگ می زنند

در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی درباره لیست نهایی تیم ملی در محافل ورزشی و رسانه‌ای وجود داشته است. وحید هاشمیان در این رابطه از ابهامات لیست تیم ملی و اینکه کادرفنی از تمام شرایط بازیکنان فوتبال ایران اطلاعات کاملی در اختیار دارد، گفت.   

مربی تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: توجه داشته باشید که ما یک لیست کلی از بازیکنانی که شرایط حضور در تیم ملی را دارند آماده می‌کنیم. در کنار آن تمام مسابقات لیگ داخلی و بازیکنان خارج از کشور را رصد و آنالیز می‌کنیم. کادر فنی از تمام شرایط بازیکنان فوتبال ایران اطلاعات کامل در اختیار دارد و در آخر با سنجیده شدن تمام شرایط نفرات لیست نهایی انتخاب می‌شود.

وی افزود: توجه داشته باشید نفراتی که واکسن زدند، بازیکنان لیست نهایی تیم ملی نیستند و طبق لیست کلی برای واکسن و ویزای آنها اقدامات لازم انجام شد. کادر فنی هم چنان عملکرد بازیکنان را رصد و آنالیز می کند و ان‌شالله به زودی تا اردوی کیش، لیست نهایی بازیکنان اعلام خواهد شد. به هر حال تا زمان تشکیل اردوی نهایی ممکن است بازیکنی بیمار شود یا آسیب ببیند و به همین دلیل ما هنوز لیست نهایی را اعلام نکرده‌ایم.

وحید هاشمیان درباره چهار مسابقه حساس و سرنوشت ساز پیش روی تیم ملی ایران هم گفت: در این مدت کوتاهی که از شروع به کار مدیریت جدید فدراسیون گذشته، ما انصافا حمایت زیادی از سوی فدراسیون و مسوولان مشاهده کردیم. آنها برای تداکرات و حمایت مادی و معنوی از تیم ملی سخت در تلاش هستند. در داخل تیم ملی هم بین مربیان و اعضای کادر مدیریتی و پیشتیبانی اتحاد و همدلی خوبی شکل گرفته و بازیکنان هم خدا را شکر طبق آنالیزی که انجام داده‌ایم شرایط خوبی دارند.

وی ادامه داد: با توجه به شناختی که از وضعیت فعلی فوتبال کشور دارم و نیز تجربه ای که خودم با تیم ملی در چنین شرایطی داشتم، مطمئن هستم که موفق می‌شویم. بازیکنان تیم ملی ایران در شرایط سخت همیشه دست به انجام کارهای بزرگ زده اند. ما این آمادگی را داریم که در هر نقطه ای از آسیا مقابل حریفان قرار بگیریم و پیروز شویم. امیدوایم این همدلی در سطح جامعه هم روز به روز بیشتر و بیشتر شود و رسانه‌ها و مردم به حمایت تمام قد از تیم ملی ایران بپردازند.