دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه

گل‌محمدی: فوتبال خُم رنگرزی نیست که انتظار داشتند به استقلال ۶ گل بزنیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نمی‌دانم چرا همه انتظار داشتند سه گل به سپاهان بزنیم و شش، هفت گل به استقلال؛ درست نیست نسبت به مسائل اینطور برخورد کنیم.

یحیی گل‌محمدی پس از برتری یک بر صفر تیمش مقابل استقلال در هفته بیست‌و‌سوم لیگ برتر اظهار داشت: دربی همیشه حساسیت‌های خاص خودش را دارد. بازی سنگینی هم برای ما و هم برای آنها بود. موقعیت‌های زیادی در این بازی دیده نشد و بیشتر درگیری‌های فیزیکی بود و فضاهای خوبی دو تیم به هم ندادند. در کار دفاعی هر دو تیم خوب بودند و ما از موقعیت خوب استفاده کردیم و در نهایت برنده بازی شدیم.

وی افزود: از بچه‌ها تشکر می‌کنم، آنها مشکلات زیادی دارند و امیدوارم باشگاه هم برای رفع آن تلاش کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد مسائل مالی تیمش توضیح داد: این بحث درون خانوادگی است، ولی امیدوارم همانطور که بچه‌ها از جان‌شان مایه می‌گذارند، همه ارکان باشگاه هم تلاش کنند و این مشکل را برطرف کنند. به همه هواداران تبریک می‌گویم، چون می‌دانم الان آنها خیلی خوشحال هستند.

گل‌محمدی درباره اتفاقات کنار زمین و شلوغی بیش از حد نیمکت‌ها و اعتراضات تصریح کرد: بخشی از این مشکلات به حساسیت مسابقات بر می‌گردد. بخشی هم به نبود تماشاگران برمی‌گردد که هر کسی حرفی می‌زند، شنیده می‌شود. امسال این ماجرا بیشتر شده است. در هر صورت هم ما می‌توانیم خودمان را اصلاح کنیم و هم داوران با تمرکز بیشتری این مسئله را حل کنند.

وی راجع به قضاوت اکبریان در این دیدار نیز گفت: دربی بازی سنگینی است. برای داور هم قضاوت در این بازی سخت است. فکر می‌کنم این آرامش باید در همه تیم‌ها باشد. هر تیمی داد بیشتری بزند، پوئن بیشتری می‌گیرد. ما بازی را بردیم و نمی‌توانیم بگوییم از داوری راضی نبودیم، ولی در بعضی از صحنه‌ها نظر ما با داور فرق می‌کرد. باید فیلم بازی را ببینیم، بازی سنگینی بود و به تیم داوری خسته نباشید می‌گویم.

گل‌محمدی در ادامه با حضور در نشست خبری تصریح کرد: بازی سنگینی هم برای ما و هم برای استقلال بود. نیمه اول بازی خیلی جذابی نبود و تماشاگرپسند هم نبود. خودم انتظار داشتم شرایط بهتر باشد ولی تمرکز دو تیم روی کارهای دفاعی خیلی زیاد بود. در نیمه دوم توانستیم شروع خوبی داشته باشیم و گل زیبایی هم زدیم. شرایط‌مان هم برای بازی سخت‌تر بود. چهار بازیکن مصدوم داشتیم، عالیشاه که نرسید و بازیکنان مصدوم دیگر هم با آمپول بازی کردند. جا دارد از تیم پزشکی‌مان تشکر کنم. از همه بچه‌ها تشکر می‌کنم که با وجود درد زیاد با غیرت بازی کردند.

وی افزود: از همه بچه‌ها تشکر می‌کنم. جانفشانی می‌کنند و از جان‌شان مایه می‌گذارند تا لیگ را ادامه دهند. امیدوارم باشگاه هم اهتمام بیشتری برای حل مشکلات بازیکنان داشته باشد.

گل‌محمدی در مورد اینکه به نظرش با پیروزی مقابل استقلال تیمش چقدر به قهرمانی نزدیک شده است، گفت: هشت بازی دیگر در پیش داریم و هنوز در کورس قهرمانی هستیم. نباید تمرکزمان از لیگ خارج شود. کسب این سه امتیاز مهم و حساس بود. قدم خوبی برای رسیدن به صدر برداشتیم. رقیب سر سختی مثل سپاهان داریم و امیدوارم این روند را ادامه دهیم. هر چند کار سخت بود ولی با اتحاد بیشتر می‌توانیم امسال هم قهرمان شویم.

«برخی از بازیکنان پرسپولیس در نیمه اول عصبی و بی‌برنامه بودند». سرمربی پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع گفت: بی‌برنامه که نمی‌شود گفت، به خاطر مصدومانی که داشتیم شرایط کارمان سخت بود. مجبور شدیم در بین نیمه هم تعویض داشته باشیم. شرایط دربی همیشه سخت است. بازی سختی را هم داور مسابقه سوت زد. به تیم داوری خسته نباشید می‌گویم، واقعا بازی سنگینی سوت زدند و امیدوارم در ادامه موفق باشند.

گل‌محمدی در مورد عملکرد فرشاد فرجی و اخراج او در دقایق پایانی عنوان کرد: از نیمه دوم که فرشاد به زمین آمد خیلی خوب توانست در کارهای دفاعی و در کار حمله موفق باشد. اولین دربی‌اش را تجربه می‌کرد و بازی سنگینی برای او بود. به فرشاد گوشزد خواهیم کرد که نباید این اتفاقات (اخراج) رخ دهد. باید با او صحبت کنیم که چرا اخراج شده است، هیچ بازیکنی نباید بدون دلیل از زمین اخراج شود. هیجان بازی زیاد بود ولی امیدوارم فرجی تمرکزش را حفظ کند و این اتفاقات دیگر تکرار نشود.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به سوالی در مورد عقب‌نشینی پرسپولیس بعد از گل برتری در دیدار با سپاهان و استقلال گفت: این نظر شماست و اینطور نیست که بازیکن بعد از گلزنی بی انگیزه شود. نمی‌توانیم جلوی حریف را بگیریم و بگوییم حمله نکن. این ذات فوتبال است. ما هم اگر عقب بودیم حمله می‌کردیم. دلیل این سوالات را نمی‌دانم، ولی طبیعی است. ما هم دوست داریم گل دوم و سوم را بزنیم ولی شرایط کار سخت است. خُم رنگرزی نیست که گل اول را زدید و گل دوم و سوم را بزنید. فوتبال شرایط خاص خودش را دارد. نمی‌دانم چرا همه انتظار داشتند ما سه گل به سپاهان بزنیم و شش، هفت گل به استقلال، انتظارات زیاد است. تیم‌ها از نظر کیفی به هم نزدیک هستند و به نظرم درست نیست نسبت به مسائل اینطور برخورد کنیم.