دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه

مربی گرجستانی باجرانگ: به طور معجزه آسایی از هند برگشتم

شاکو بدینیشویلی مربی اختصاصی باجرانگ آزادکار مطرح هندی، گفت: در آخرین لحظه و با آخرین پرواز توانستم کشور هند را به مقصد گرجستان ترک کنم.

وی در ادامه گفت: من به طور معجزه آسایی توانستم برگردم، در غیر اینصورت باید مدت طولانی را در هند می ماندم. همه مربیان خارجی قبل از من آنجا را ترک کرده بودند و برای من نیز به هنگام عزیمت به کشورم مشکلی به وجود آمد که از طریق دوستم که معاون وزیر خارجه بود و تماسی که با سفیر ما در دهلی گرفت توانستم در آخرین پروازی که از کشور هند انجام می شد خود را به کشور امارات برسانم و از آن جا نیز عازم گرجستان شوم.

بدینیشویلی تصریح کرد: پس از ورود به کشور مجبور شدم به مدت 2 هفته در هتلی قرنطینه شوم و این روندی است که تمامی کسانی که به کشور وارد می شوند باید طی کنند.

این مربی در مورد نحوه ادامه تمرینات باجرانگ اظهار داشت: ما هر روز از طریق تلفن و فضای مجازی در ارتباط هستیم و دستیار من که یک فیزیوتراپیست است از باجرانگ مراقبت می کند. من نیز روند تمرینات و آموزش وی را کنترل می کنم که این تمرینات شامل تمرین های آماده سازی جسمانی و عمومی می باشد.

بدینیشویلی در مورد اینکه تعویق المپیک به نفع و یا ضرر  باجرانگ شد خاطرنشان کرد: البته تعویق المپیک در حال حاضر یک کار مفید و درست بود اما من دوست داشتم که المپیک همین تابستان برگزار می شد و این به نفع ما بود. امروز باجرانگ یکی از صدرنشیان وزن خود است و امیدوارم که بتواند موقعیت خود را حفظ کند اما یکسال وقفه می تواند مشکل ساز باشد. البته این مشکل برای راوی کومار که در وزن 57 کیلوگرم حضور دارد و باید 7 تا 8 کیلو از وزن خود بکاهد بیشتر است.

وی ادامه داد: سوشیل کومار دارنده مدال نقره و برنز المپیک که سال آینده  38 ساله می شود قصد حضور در المپیک را دارد و نارسینگا یاداو دارنده مدال برنز جهان نیز سال آینده با اتمام دوره محرومیت 4 ساله می تواند در این بازی ها حضور یابد.