دوشنبه بیست و هفتم فروردین ماه
لیگ ملت‌های والیبال

ثبت چهارمین شکست ایران مقابل آلمان با اشتباهات فراوان

تیم‌ ملی والیبال ایران در ادامه لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ با اشتباهات فراوانی که داشت، مقابل آلمان تن به شکست داد تا چهارمین باخت شاگردان آلگنو ثبت شود.

تیم ملی والیبال ایران در بازی نهم خود از لیگ ملت‌های 2021 در زمین شماره یک سالن «فیرا» در شهر ریمینی به مصاف آلمان رفت و در نهایت با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد.

دو تیم پیش از این 6 بار در میادین مهم بین‌المللی با هم روبرو شده بودند که هر تیم در 3 بازی پیروز شده‌اند. تیم ملی ایران در لیگ ملت‌های 2019 با نتیجه 3 بر صفر و در لیگ ملت‌های 2018 با حساب 3 بر 2 برنده شده بود. آخرین پیروزی ژرمن‌ها مقابل ایران در مسابقات قهرمانی جهان 2014 بود که با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسیدند.

تیم ایران پس از شکست 3 بر 2 روز گذشته مقابل صربستان در این بازی با ترکیب سعید معروف، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، محمد موسوی، مسعود غلامی و آرمان صالحی (لیبرو) وارد زمین شد. بازی با برتری 6 بر 2 آلمان آغاز شد که آلکنو را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. بعد از این وقفه، تاثیر حملات شاگردان آلکنو بهتر شد و وقت استراحت فنی نخست در امتیاز 8 بر 7 برای ایران به دست آمد. ایران در حمله، تیم برتر میدان بود و با وجود تلاش آلمانی‌ها، موفق شد برتری خود را تا ثبت نتیجه 25 بر 23 حفظ کند.

تیم ایران در پایان ست نخست، 17 امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع روز تور، 2 پوئن سرویس و 5 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آلمان نیز 12 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن مستقیم سرویس و 9 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران در ست دوم، اشتباهات متعددی داشت و نتوانست در اسپک و حمله، موفق ظاهر شود. میلاد عبادی‌پور و صابر کاظمی و البته سایر بازیکنان در سرویس مثل قبل، درخشان ظاهر نشدند. ست دوم با نتیجه 25 بر 20 به سود آلمان به پایان رسید.

والیبال , لیگ ملتهای والیبال ,

تیم ملی در پایان ست دوم، 29 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع روز تور، 2 پوئن سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. آلمانی‌ها نیز 25 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن مستقیم سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات ایران به حساب خود واریز کردند.

اشتباهات مکرر بازیکنان ایران در ست سوم ادامه داشت و انسجام تیمی کاملا از بین رفته بود. ثبت امتیاز 9 بر 3 به سود آلمان، آلکنو را مجبور به استفاده از طاهر وادی به جای سعید معروف کرد. دفاع روی تور آلمان، تمام راه‌های نفوذ ایران را بسته بود. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 8 به سود آلمان به دست آمد.

دریافت‌های نه چندان خوب بازیکنان ایران در این ست، سعید معروف را برای پاس به دردسر انداخته بود. روحیه بازیکنان ایران برای پیروزی و حتی بازی معمولی هم مناسب به نظر نمی‌رسید و در نهایت آلمان در ست سوم 25 بر 19 برنده شد.

بازیکنان ایران در پایان ست سوم 40 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع روی تور، 3 امتیاز سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند. آلمان نیز 35 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن مستقیم سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات ایران به سود خود کسب کرد.

تیم ایران ست چهارم را شجاعانه آغاز کرد؛ چون در عمل چیزی برای از دست دادن نداشت. اصرار آلکنو برای حفظ عبادی‌پور در زمین با وجود بازی نه چندان موفق او مقابل آلمان در نوع خود جالب بود. ایران در سرویس و دفاع، آمار کمتری از خود بر جای گذاشت و پراشتباه‌تر بود اما در حمله توانست جبران کند. تیم ایران در ست چهارم 25 بر 19 برنده شد تا ست پنجم، تعیین کننده بازی باشد.

بازیکنان ایران در پایان ست چهارم 53 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع روی تور، 3 امتیاز سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند. تیم آلمان در مقابل 43 امتیاز از حمله، 10 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن مستقیم سرویس و 34 امتیاز از اشتباهات ایران به سود خود کسب کرد.

آلمان در ست پنجم نیز با توجه به اشتباهات متعدد ایران، نیاز به انجام کار سخت و پیچیده‌ای نداشت. بازیکنان ایران به سختی امتیاز می‌گرفتند و به راحتی امتیاز می‌دادند. تلاش‌های ایران برای بازگشت به بازی کافی نبود و ست پنجم 15 بر 13 به سود آلمان و در نهایت بازی 3 بر 2 به سود این حریف اروپایی تمام شد.

بازیکنان ایران در پایان بازی 60 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع روی تور، 5 امتیاز سرویس و 30 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند. تیم آلمان در مقابل 47 امتیاز از حمله، 13 امتیاز از دفاع روی تور، 6 پوئن مستقیم سرویس و 41 امتیاز از اشتباهات ایران به سود خود کسب کردند.