شنبه یکم اردیبهشت ماه

اعلام آمادگی هفت کشور برای میزبانی مسابقات مرحله مقدماتی جام ملتهای آسیای بانوان

کنفدراسیون فوتبال آسیا از اعلام آمادگی 7 کشور برای میزبانی مسابقات مرحله مقدماتی جام ملتهای آسیا بانوان 2022 هند خبر داد.

ویندزور جان، دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به دبیران کل فدراسیون های حاضر در این مسابقات اعلام کرد، کشورهای بنگلادش، چین تایپه، اندونزی، میانمار، نپال، تاجیکستان و ازبکستان درخواست میزبانی از مسابقات مرحله مقدماتی جام ملتهای آسیا بانوان 2022 هند را ارائه کرده اند که پس از بررسی تایید نهایی میزبانان متعاقبا به فدراسیون های حاضر در این رقابتها اعلام می شود.

گفتنی است، مراسم قرعه کشی مسابقات مرحله مقدماتی فوتبال بانوان آسیا 2022 - هند، روز پنجشنبه 3 تیرماه 1400 ساعت 16:30 به وقت محلی در کوالالامپور مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار خواهد شد.

همچنین مرحله مقدماتی این رقابتها از 21 شهریورماه لغایت 3 مهرماه 1400 با حضور 30 تیم در 6 گروه چهارتیمی و 2 گروه سه تیمی به صورت متمرکز برگزار می شود که از هر گروه یک تیم به مرحله نهایی صعود می کند.

همچنین مسابقات مرحله نهایی از 30 دی ماه تا 17 بهمن ماه 1400 با حضور 12 تیم برگزار می شود.

لازم به توضیح است، تیم های ژاپن، استرالیا و چین به همراه هند که میزبان این رقابتها است به طور مستقیم در مرحله نهایی حضور خواهند یافت.