دوشنبه بیست و هفتم فروردین ماه
والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا؛

سیرجانی ها چمدان ها را بستند

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا، از دو روز دیگر در از شهر ناخون تایلند آغاز می شود. در فولاد سیرجان ایرانیان نماینده ایران در این رقابت ها خواهد بود. سیرجانی ها با سرمربیگری سعید رضایی رهسپار شرق آسیا هستند.

پرافتخارترین تیم ایران در جام باشگاه های آسیا پیکان است که هفت عنوان قهرمانی دارد که رکوردی دست نیافتنی می نماید. صنام، پیکان، بنیاد شهید، استقلال، فتح، فولاد، آبگینه، کاله، شهرداری ورامین، سایپا، بانک ملی و خاتم اردکان، بانک سرمایه نمایندگان ایران در ادوار مختلف رقابت ها بودند. در جمع بازیکنانی که در باشگاه های آسیا درخشیدند، شهرام محمودی با سه  جایزه بهترین بازیکن مسابقات سرآمد است. بهنام محمودی، محمد سلیمانی (دو بار)، پیمان اکبری، حمزه زرینی، علیرضا جلالی بازیکنانی بودند که ارزشمندترین شناخته شدند.

تیم سیرجان در شرایطی عازم تایلند است که تا آخرین لحظه تکلیف صابر کاظمی برای همراهی این تیم معلوم نبود. اما در نهایت او هم مانند علیرضا بهبودی که فصل پیش با سیرجان قهرمان ایران شده بودند، اعزامیان را همراهی می کنند.

در تیم فولاد که یک قطر پاسور صربستانی دارد، بازیکنانی چون محمد رضی، مهدی جلوه، رامین خانی، سعید رنجبر، محمد صادقی، سپهری راد، مصطفی حیدری و رسول شهسواری عضویت دارند و شهروز همایون فرمنش از تیم شهداب به عنوان یار کمکی در خدمت فولاد سازان قرار دارند.

این تیم در دور مقدماتی با نماینده تایلند 2، فیلیپین، العربی قطر و ازبکستان همگروه است. جام باشگاه آسیا برای نخستین بار در سال 1989 با عنوان جام صلح و دوستی آغاز شد و سپس جام باشگاه های آسیا لقب گرفت.

نویسنده: جمشید حمیدی