دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه
هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس

سه امتیاز مهم برای منچستریونایتد در ورزشگاه "اولدترافورد"

تیم فوتبال منچستریونایتد با درخشش ستاره پرتغالی‌ خود در دیدار حساس برابر آرسنال به برتری سه بر دو رسید. "کریستیانو رونالدو" در این دیدار رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد.

از ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه پنجشنبه شب در آخرین و حساس‌ترین‌ دیدار هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس، منچستریونایتد در ورزشگاه "اولدترافورد" پذیرای رقیب سنتی خود یعنی آرسنال بود و در پایان دیداری تماشایی به برتری سه بر دو رسید.

بازی در حالی آغاز شد که هر دو تیم‌ برای نزدیک شدن به جمع مدعیان نیاز مبرمی به کسب برتری‌ داشتند.

"رالف‌ رانگینک" آلمانی که به تازگی سرمربی منچستر شده است از جایگاه ویژه تلاش شاگردانش‌ را زیر نظر داشت و "مایکل‌ کریک" همچون ۲ بازی گذشته هدایت منچستر را عهده‌دار بود. رانگینک به صورت رسمی از دیدار بعدی بعنوان سرمربی‌ شیاطین سرخ‌ روی نیمکت این تیم پرافتخار خواهد نشست.

در دقیقه ۱۶ کرنر ارسالی آرسنال موجب شد تا "داوید دخه‌آ" دروازه‌بان‌ احساس ناراحتی کرده و نقش زمین شود اما "اسمیت‌رو" توپ برگشتی با شوتی از پشت محوطه جریمه تبدیل به گل کرد. با استفاده از سیستم VAR مشخص شد هیچگونه خطایی روی دخه‌آ انجام نشده و گل آرسنال پذیرفته شد تا یکی از عجیب‌ترین گل‌های‌ فصل لیگ جزیره ثبت شود.

در آخرین ثانیه‌های‌ نیمه نخست، حرکت منچستری‌ها از جناح چپ موجب شد تا "برونو فرنادز" صاحب توپ شده و گل تساوی را به ارمغان بیاورد.

منچستر نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۵۲ "کریستیانو رونالدو" گل دوم تیمش را ثبت کرد تا بار دیگر ارزش‌های‌ خود را ثابت کند.این گل شماره ۸۰۰ رونالدو در دوران حرفه‌ایش‌ بود تا رکورد دیگری به نامش ثبت شود.

این گل دوام‌ چندانی نداشت و تنها سه دقیقه پس از آن، "مارتین اودگارد" نروژی کار را به تساوی دو بر دو کشاند.

در دقیقه ۷۰ منچستر صاحب پنالتی شد و رونالدو توانست گل دوم خود و سوم میزبان را ثبت کند. با این اوصاف رونالدو به نخستین بازیکن تاریخ تبدیل شد که تعداد گل‌هایش‌ در دیدارهای رسمی از مرز ۸۰۰ گل عبور کرد.

منچستر با این پیروزی ۲۱ امتیازی شد و به رتبه هفتم رسید و آرسنال هم ۲۳ امتیازی باقی ماند.