پنجشنبه سی و یکم خرداد ماه

طلایی های آلیش ایران در قرقیزستان

تیم ملی کشتی آلیش بانوان در جام ارکینبایف صاحب 3 مدال طلا و 3 مدال نقره شد.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: رقابت های بین المللی جایزه بزرگ جام بین‌المللی ارکینبایف به میزبانی قرقیزستان برگزار شد و در پایان تیم ملی کشتی آلیش بانوان کشورمان صاحب ۳ مدال طلا توسط سپیده بابایی در وزن 55 کیلوگرم، محدثه حسینی در وزن 65  کیلوگرم و ریحانه گیلانی در وزن 70 کیلوگرم و 3 مدال نقره توسط فاطمه فتاحی در وزن 60 کیلوگرم، مریم احمدی در وزن 75 کیلوگرم و هانیه عاشوری در وزن 75+ کیلوگرم شد.

نتایج مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم، سپیده بابایی دور اول حریفی از قرقیزستان را با ضربه فنی شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در ادامه باز هم مقابل نماینده قرقیزستان ۷ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در این مرحله یک بر صفر به برتری رسید و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم فاطمه فتاحی در مبارزه نخست به مصاف قزاقستان رفت که حریفش را ضربه فنی کرد. وی دور دوم در مصاف با نماینده قرقیزستان ۳ بر ۲ پیروز و فینالیست شد. ملی‌پوش کشورمان در ادامه مقابل کشتی‌گیر قرقیزستانی با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد تا مدال نقره را بر گردن بیاویزد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، محدثه حسینی دور اول استراحت داشت. وی دور دوم به مصاف نماینده قرقیزستان رفت و با نتیجه ۸ بر ۲ از سد حریف گذشت تا فینالیست شود. حسینی در فینال در مبارزه با حریفی از قرقیزستان وی را ضربه فنی کرد تا طلای دیگری برای کاروان ایران کسب شود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم ریحانه گیلانی بعد از یک دور استراحت، در مبارزه نخست حریفی از قرقیزستان را پیش رو داشت که ۸ بر یک از سد حریف گذشت تا راهی فینال شود. وی در این مرحله هم مقابل نماینده میزبان قرار گرفت که ۷ بر صفر به برتری رسید و سومین طلا را کسب کرد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم، مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود که مریم احمدی نماینده کشورمان در این وزن است. وی دور اول با نماینده میزبان روبه‌رو شد که حریفش را ضربه فنی کرد. احمدی در ادامه در مصاف با کشتی‌گیر اوکراین ۹ بر ۳ پیروز شد اما در ادامه نتیجه را مقابل نماینده قرقیزستان با ضربه فنی واگذار و مدال نقره را کسب کرد

در وزن ۷۵+ کیلوگرم هانیه عاشوری هم به صورت دوره‌ای با حریفان رقابت کرد. وی در کشتی اول به مصاف نماینده قرقیزستان رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۴ به برتری رسید. عاشوری در مبارزه دوم مقابل حریفی از اوکراین پیش بود که با مصدومیت حریف، نماینده کشورمان برنده شد. در دور سوم حریف قرقیزستانی مقابل عاشوری مبارزه نکرد و ملی‌پوش کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف نماینده قرقیزستان رفت که با نتیجه ۶ بر ۲ باخت و نقره گرفت.