پنجشنبه سی و یکم خرداد ماه

پیروزی دختران بسکتبال بر عراق

اولین دیدار تدارکاتی تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران و عراق با برتری ۵۶ بر ۴۰ تیم کشورمان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: تیم دختران زیر ۱۶ سال کشورمان که خود را برای مسابقات کاپ آسیا دیویژن B در اردن آماده 
می کند، در تالار بسکتبال آزادی تیم عراق را شکست داد.

با شروع مسابقه دختران کشورمان با جدیت کار را شروع کردند. سروه ضرغامیان سرمربی از ابتدای بازی نکات فنی را به شاگردانش گوشزد می کرد و ملی پوشان نیز تمام تلاش شان را کردند تا دستورات کادرفنی را در زمین پیاده کنند. کوارتر نخست درحالی ۱۶ بر ۳ به سود تیم کشورمان به پایان رسید که دختران ایران انگیزه زیادشان را به نمایش گذاشتند.

در شروع کوارتر دوم بازیکنان عراق سعی کردند با استفاده از اشتباهات ملی پوشان ما اختلاف را کاهش دهند اما توپ ربایی های شاگردان ضرغامیان این اجازه را به آنها نداد و نیمه اول با برتری ۳۶ بر ۱۵ به سود ایران تمام شد.
 
نیمه دوم هم پر افت و خیز شروع شد؛ هر دو تیم اشتباهاتی داشتند ولی بازیکنان ایران همچنان برتری خود را حفظ کردند. باوجود اینکه عراقی ها در دقایق پایانی بر شدت حملات خود افزودند اما در نهایت این جدال با پیروزی ۵۶ بر ۴۰ تیم کشورمان (۱۶ بر ۳، ۲۰ بر ۱۲، ۱۶ بر ۱۱ و ۱۴ بر ۴  ) به پایان رسید.

اردوی تیم بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال تا روز چهارشنبه ادامه دارد و دومین دیدار تدارکاتی این تیم با عراق روز دوشنبه برگزار می شود. مسابقات کاپ آسیا دیویژن B از ۱۹ مردادماه در اردن آغاز خواهد شد و دختران ایران برای صعود به دیویژن A با حریفان خود رقابت خواهند کرد.