جمعه بیست و نهم تیر ماه

رویا های تیراندازی بانوان ایران

در جریان چهارمین روز مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان در باکو هانیه رستمیان در فینال تپانچه ۲۵ متر رقابت کرد و چهارم شد. او در مقدماتی با رکورد ۵۷۸ و قرارگیری در رده سوم به فینال رسیده بود.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی: هانیه رستمیان در دوره قبل مسابقات قهرمانی جهان مصر در ماده تپانچه ۲۵ متر اولین سهمیه المپیک پاریس را برای کاروان کسب کرد.

در مرحله مقدماتی همین ماده گلنوش سبقت‌اللهی در رده پنجاه‌وچهارم و زینب طوماری در رده نودویکم قرار گرفتند.

تاکنون در این مسابقات شرمینه چهل‌امیرانی در تفنگ بادی زنان پنجم شد و دومین سهمیه المپیک پاریس کاروان ایران را دریافت کرده است.

دیگر نمایندگان تیراندازی ایران نیز در میکس تفنگ به مدال نقره و در تیم تپانچه زنان به مدال برنز رسیده‌اند. البته در این دو بخش سهمیه المپیک توزیع نمی‌شود.

گلنوش سبقت‌اللهی هم در تپانچه بادی فینالیست شد اما در فینال به دلیل مشکل فنی از خط مسابقه کنار گذاشته و هشتم شد و سهمیه المپیک را از دست داد.

مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان و توزیع سهمیه المپیک از ۲۶ مرداد تا سوم شهریور با حضور ۱۰۱ کشور در باکو در حال برگزاری است. در این مسابقات در هر ماده چهار سهمیه المپیک توزیع می‌شود.

در همین حال، شرمینه چهل ‌امیرانی نیز روز گذشته در مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان باکو در رشته تفنگ سه وضعیت سهمیه المپیک پاریس را گرفت. او ۲۴ سال دارد و توانست در دومین حضور بین‌المللی و اولین حضورش در قهرمانی جهان سهمیه المپیک بگیرد. اکنون چهل‌امیرانی بعد از هانیه رستمیان دومین مسافر ایران به المپیک پاریس است.